Фудбалери Вождовца испали су из Суперлиге, иако су на свом стадиону победили Радник из Сурдулице 3:2 (0:1) у последњем колу
"Змајеви" подвили крила – Вождовац испао из лиге, у бараж иду Јавор и панчевачки Железничар© Dusan Milenkovic/ATAImages

Радник је повео 2:0 головима Вукашина Богдановића у 14. и Петра Кунића из пенала у 58. минуту.

Преокрет за Вождовац донели су Матеја Бубањ у 59, Џуниор Флемингс из пенала у 64. и Родриго Вилка у 81. минуту.

Међутим, то није било довољно да се избегне испадање у нижи ранг такмичења, након једне од најлошијих полусезона у историји клуба.

"Змајеви" су завршили на претпоследњој позицији у плеј-ауту са 38 бодова, једним мање од Железничара из Панчева, који се једва спасао у Ивањици.

Јавор и Железничар одиграли су нерешено 1:1, па ће оба тима играти бараж за останак у првенству.

Голове су постигли Лука Ратковић у 48. минуту за Јавор и Александар Кахвић у 76. минуту за Железничар.

Јавор ће бараж за останак у Суперлиги играти против Текстилца из Оџака, а Железничар против Инђије.

Нови Пазар је код куће победио Раднички из Ниша 2:1.

Тријумф домаћину донели су головима Адем Љајић у 13. и Никола Караклајић у 60. минуту, док је једини погодак за Раднички дело Вање Илића.

И Спартак и ИМТ овогодишње такмичење завршили су ремијем у Суботици – 1:1.

Стрелац за госте био је Лука Луковић у 60, док је Војо Убипарип донео изједначење у 85. минуту.