"Вембли" је место за чуда - Јунајтед освојио ФА Куп против љутих комшија

Фудбалери Манчестер јунајтеда освојили су ФА Куп, пошто су на лондонском "Вемблију" у финалу победили фаворизовани Манчестер сити са 2:1

Моћни Манчестер сити је остао без још једног трофеја у овој сезони, пошто је поражен у финалу ФА Купа од Манчестер јунајтеда са 2:1.

Јунајтед је победио градског ривала први пут од 2020. године, али је то учинио у најважнијем тренутку - у борби за трофеј.

Читав "Вембли", али и фудбалски свет, очекивао је да ће "грађани" лако дођи до новог трофеја у сезони, након освајања Премијер лиге.

Такође, Сити је у сјајној форми последњих месеци, наспрам Јунајтеда који се дуго мучио и играо промењиво.

Међутим, финале ФА Купа и "Вембли" су идеална прилика за чуда и приче које ће се препричавати.

Први је запретио Сити, одмах на старту меча, али Ерлинг Холанд није успео да затресе мрежу.

После пола часа игре, Јунајтед је дошао до предности.

Јошко Гвардиол је направио огромну грешку, Алехандро Гарначо је искористио поклон и донео предност "ђаволима".

Осам минута касније, Маркус Рашфорд је затресао мрежу, али је његов гол поништен због офсајда.

Међутим, већ у наредном нападу, одличну акцију Јунајтеда завршио је Коби Мејну и удвостручио предност.

Сити је у другом делу игре кренуо свим силама у напад, али је прекасно успео да смањи резултат.

Играо се 87. минут када је Жереми Доку постигао гол, али Сити није могао више од тога.

Ерик тен Хаг ће се, ако му је за утеху и ако је веровати британским медијима, опростити од Јунајтеда са пехаром у рукама.