Зенит у фото-финишу до шампионске титуле, нови трофеј за екипу из Санкт Петербурга

Фудбалери Зенита из Санкт Петербурга нови су шампиони Русије, пошто су у последњем колу победили Ростов са 2:1

Више него узбудљиво било је у самој завршници руског фудбалског шампионата.

Зенит је након преокрета успео да обезбеди титулу на свом терену.

Гости су повели у 54. минуту преко Бразилца Роналда, преокрет Зениту донели су његови сународници Густаво Мантуан из пенала у 65. минуту и Артур у 85. минуту.

Зениту је ово 11. титула првака, а шеста узастопна у домаћем првенству.

Пошто су руски клубови под санкцијама неће играти Европу следеће сезоне.

Тим у којем наступа српски фудбалер Страхиња Ераковић, закомпликовао је себи завршницу шампионата, пошто је у последњих пет мечева освојио тек четири бода.

Вребали су своје шансе екипе Краснодара и Динама из Москве. Два тима састала су се у директном дуелу у последњем колу, а Краснодар је славио 1:0.

Зенит је завршио сезону са 57 бодова, Краснодар је други са бодом мање, док је трећи московски Динамо, такође са 56.

Прилику да освоје још један трофеј у финишу сезоне, тим из Санкт Петербурга има за само пар дана, када ће играти финале Купа Русије против Балтике.