Мега изборила "мајсторицу", Партизан пао у неизвесној завршници

Кошаркаши Меге савладали су екипу Партизана са 92:88 и тако изједначили у полуфиналној серији КЛС-а на 1-1
Мега изборила "мајсторицу", Партизан пао у неизвесној завршници© ATA

Млади играчи Меге направили су велико изненађење у другом мечу полуфиналне серије.

Показала је и у првом сусрету да може наудити фаворизованом Партизану, а потврда тога стигла је на њиховом паркету.

Талентовани момци су у дворани "Дејан Милојевић" одиграли маестрално друго полувреме.

Црно-бели су боље ушли у меч и у првој четвртини имали двоцифрену предност.

Деловало је да тим Жељка Обрадовића има неопходно да сачува разлику и упише победу којом би изборио пласман у финале Кошаркашке лиге Србије.

Ипак, Мега је мислила другачије, заиграла за класу боље и потпуно заслужено направила велики преокрет.

У финишу друге четвртине су смањили заостатак на шест поена (41:47), да би у трећој деоници потпуно "одували" Партизан.

Мега је трећу четвртину добила са 26:15, а одлична игра наставила се и почетком одлучујуће четвртине.

Вођство домаћих износило је 13 поена, које Партизан уз све покушаје, није успео да надокнади.

Имали су црно-бели последње "трзаје", када су смањили на само два разлике, али је Мега успела да буде довољно прибрана, да би на крају славила са 92:88.

Тако су момци Марка Бараћа успели да изједначе на 1-1 у полуфиналној серији и изборе "мајсторицу".

Јовић је био најбољи стрелац победничког тима са 14 поена, 13 је убацио Филипс, а Милијашевић и Јелавић по 12 поена.

У редовима Партизана истакли су се Кабокло са 18, Смит са 17 и Понитка са 12 поена.

Партизан ће у одлучујућој утакмици бити домаћин, а она је на програму у четвртак.