Ивановићева Звезда не зна за пораз, пао и Виртус у Београду

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у дворани "Александар Николић" екипу Виртуса из Болоње са 83:74 у мечу 11. кола Евролиге

Црвена звезда долази до шестог узастопног тријумфа од како је на клупу српске екипе сео Душко Ивановић.

Најновија "жртва" црвено-белих у Евролиги била је екипа Виртуса, па је Звезда дошла до четвртог везаног тријумфа у елитном такмичењу.

Иако је у два наврата у првом полувремену имао двоцифрену разлику, Виртус није имао одоговор за Звездину енергију на обе стране паркета у другом делу меча.

На крилима више него расположених Вилдозе и Добрића, али и остатка екипе који је добро расподелио поене, Звезда је дошла до двоцифрене предности у финишу трећег дела меча.

Тим Душка Ивановића потпуно је контролисао меч до краја сусрета, а поготово у последњој четвртини.

Црвено-бели су на моменте имали и 16 поена предности, чиме Виртусу нису оставили простора за занимљивију и неизвеснију завршницу.

Најефикаснији у српском тиму били су поменути Добрић са 20, Вилдоза са 16 поена.

Митровић и Бентил додали су по 12 поена.

У редовима Виртуса истакли су се Џаитех са 15, Манион и Мики са 11 и Вимс са 10 поена.

Црвена звезда стигла је до пете победе у 11 одиграних мечева у Евролиги ове сезоне.

Са друге стране, Виртус је остао на четири тријумфа и седам пораза.

2. дец 2022 • 19:49

Крај меча: Црвена звезда - Виртус 83:74

Црвена звезда стиже до нове, шесте победе у свим такмичењима, а четврте у Евролиги.

34' - Звезда иде на максималних +16

Наставља Огњен Добрић са маестралном партијом на обе стране терена, а Звезда стиче највећу предност у износу од 16 поена - 76:60.

Добрић је убацио свој 20. поен на утакмици, што потврђује да вечерас игра најбољи меч у досадашњем делу сезоне.

Крај треће четвртине: Црвена звезда - Виртус 67:55

Фантастична игра црвено-белих у трећој деоници, коју су добили са 25:14 и тако стигли до чак 12 поена предности.

Изабраници Душка Ивановића затворили су прилазе ка свом кошу на једној страни, док на другој праве квалитетан проток лопте у нападу, а самим тим долазе до изгледних позиција за поентирање.

24' - Звезда долази до +8

Црвено-бели су свуда по терену у трећој четвртини, што се одмах одразило на резултат. Српски клуб долази до осам поена предности.

21' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

Полувреме: Црвена звезда - Виртус 42:41

Након 20 минута игре, Црвена звезда на полувреме односи минималну предност.

Имао је Виртус у два наврата двоцифрену предност, али је Звезда одлично затворила први део игре, те тројкама Вилдозе и поенима Добрића и Бентила, стигла до предности.

Вилдоза је са 14 поена једини двоцифрени стрелац на мечу, а најефикаснији на полувремену у редовима Звезде су поменути Добрић и Бентил са по шест поена.

Код Виртуса, истичу се Мики са девет, Џаитех са осам и Вимс са седам поена.

18' - Звезда напокон води

Наставила се добра игра црвено-белих, који поенима Добрића први пут на мечу стижу до вођства - 38:37.

15' - Распуцао се Вилдоза, Звезда ухватила прикључак

Три тројке везује Лука Вилдоза, чиме Звезда поново хвата прикључак за ривалом - 34:33 води Виртус.

Крај прве четвртине: Црвена звезда - Виртус 17:23

Након првих 10 минута кошарке, Виртус има предност од шест поена.

Иако је Звезда успела да ухвати прикључак након првобитно бољег старта ривала и смањи на 13:12, Виртус паметно користи бонус и поново успева да се одлепи на нешто осетнију разлику.

9' - Двоцифрени заостатак Звезде

Виртус поенима са линије за слободна бацања стиже до двоцифрене предности у првој четвртини - 23:13.

4' - Бољи старт Виртуса

Гости су организованије отворили меч, те лако дошли до предности од 11:4.

Звезда се у неколико напада доста мучила и на крају једва успевала да упути шут ка кошу противника, па је тренер Ивановић био приморан да затражи тајм-аут.

1' - Почео је меч

Први напад има српски тим...

Играчи су на паркету, меч ускоро почиње

Позната судијска тројка

Правду на мечу у Београду делиће Мигел Анхел Перез, Емир Могулкоч и Леандро Лезкано.

Звезда организује гледање "орлова" након меча

За све навијаче који желе да прате фудбалску утакмицу Србије и Швајцарске на Светском првенству у Катару, Црвена звезда ће у дворани "Александар Николић" припремити видео бим, који ће бити постављен одмах по завршетку кошаркашке утакмице.

Ивановић: Да играмо како ми хоћемо, а некако противник жели

Тренер Црвене звезде изјавио је да је Виртус квалитетна екипа, која тактички може да игра на све начине.

"Морамо да будемо свесни на првом месту морамо да наставимо да играмо као што смо играли до сада. Дакле, да поштујемо противника и да дамо наш максимум. Да играмо како ми хоћемо, а не како противник жели. Виртус је екипа која жели да контролише ритам, која игра тактички, могу да играју брзо, па да успоре ритам. Траже слабости у одбрани противника и морамо да се прилагодимо томе", изјавио је тренер кошаркаша Црвене звезде Душко Ивановић.

Виртус жели да избегне нови пораз

Упркос одличним партијама у домаћем првенству, Виртус је у релативно лошој форми у Евролиги.

Италијанска екипа везала је два пораза, пошто су изгубили од Панатинаикоса и Ефеса.

Црвено-бели у сјајној форми

Српски тим је везао пет победа од како је на клупи сео црногорски стручњак Душко Ивановић.

Три узастопна тријумфа остварена су у Евролиги, пошто су редом падали АСВЕЛ, Алба и Макаби.