Партизан убедљив против Меге, црно-бели у финалу плеј-офа КЛС

Кошаркаши Партизана савладали Мегу са 96:68 у мајсторици полуфиналне серије КЛС
Партизан убедљив против Меге, црно-бели у финалу плеј-офа КЛС© Dusan Milenkovic/ATAImages

Кошаркаши Партизана нису дозволили изненађење у дворани "Александар Николић", па су убедљивим тријумфом у мајсторици дошли до финала КЛС.

Мега је у узбудљивој завршници другог меча успела да дође до победе и трећег меча, али сада су узбуђења изостала.

Партизан је одиграо невероватну прву четвртину, коју је добио - 39:9!

Свима је било јасно да је предност, коју су стекли црно-бели у првој деоници, сасвим довољна да се дође до победе и финала.

Јесте Мега одговорила до полувремена, добила је другу четвртину са 22:8, али је успела само да умањи огромну предност домаћина.

Партизан је до победе предводио Зек Ледеј са 17 поена, док су по 16 убацили Данило Анђушић и Бруно Кабокло.

Филип Јовић је био најефикаснији у пораженом тиму са 21 поеном.

Партизан ће у финалу плеј-офа Суперлиге играти против Црвене звезде, која је у два меча била боља од ФМП-а из Железника.

Прва утакмица играће се трећег јуна од 18.30 када ће Звезда бити домаћин, а шампион ће бити екипа која прва дође до две победе.