Фудбалерке Србије грабе ка Европском првенству, побеђена Словачка

Женска фудбалска репрезентација Србије савладала је Словачку резултатом 2:1, у утакмици трећег кола групе 2 Б лиге квалификација за Европско првенство

Изабранице Драгише Зечевића дошле су до победе након преокрета.

Србија јесте у сусрет ушла као фаворит, али се добрано потрудила да дође до битна три бода.

Виолета Словић у 22. и Миљана Ивановић у 53. минуту постигле су голове за Србију, док је Мартина Шурновска у деветом минуту била прецизна за Словачку.

Србија је на старту квалификација играла без голова против Шкотске у Лесковцу, а затим на неутралном терену у Мађарској била боља од Израела (4:2).

Српске фудбалерке тренутно заузимају прво место на табели са седам бодова, а ускоро их очекује нови меч са истим противником.

За четири дана, у наредном колу квалификација, Србија игра у Трнави против Словачке.