Звезда након драме поново славила у "вечитом" дербију, Ледеј промашио за победу

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Партизана у првом мечу финалне серије Кошаркашке лиге Србије. Црвено-бели су на домаћем терену, после велике драме славили резултатом 89:88 и повели 1-0 у серији

Да "вечити" дерби не може без драме, показало се и у првом мечу финалне серије КЛС-а.

Нема шта није виђено у дворани "Александар Николић" у Београду.

Након неизвесне и драматичне завршнице, Звезда је успела да одбрани предност у финишу и упише прву победу у серији која се игра на два тријумфа.

Обе екипе имале су кадровске проблеме, како пре меча, тако и током самог сусрета.

Партизан је остајао без високих, а Звезда без ниских играча.

Црвено-бели су пред пуним трибинама имали предност већи део меча.

На моменте је разлика била и двоцифрена, али је Партизан увек налазио начин да се резултатски врати у меч.

Јаго је вукао за Звезду у првом полувремену, али је доживео повреду због које није могао да настави меч.

Поене за домаће у другом полувремену постизали су углавном Давидовац, Гедраитис и Митровић.

Таман када би деловало да ће тим Јаниса Сферопулоса преломити меч у своју корист, Партизан је преко Аврамовића, Понитке и Ледеја долазио до потпуног прикључка.

Очекивано, меч је решен у неизвесној завршници.

Митровић је погодио два од четири слободна бацања, чиме је дао свом тиму два поена предности у последњих десет секунди сусрета.

Уследио је проблем са записничким столом и прекид од неколико минута, што се није свидело како актерима меча, тако и публици у "Пиониру".

Када се напокон наставио меч, Илић је направио фаул над Ледејем пре извођења лопте, па је Американац успео да погоди слободно бацање и смањи на само поен заостатка.

Партизан је имао последњи напад и шут за победу, али је Ледеј овога пута био непрецизан, па је Звезда славила.

Давидовац је предводио стрелце победничког тима са 23 поена, Јаго је убацио 18, док су Митровић и Гедраитис постигли по 12 поена.

У редовима Партизана истакли су се Аврамовић са 20, Анђушић са 17 и Смит са 14 поена.

Био је ово седми везани тријумф црвено-белих у "вечитим" дербијима у свим такмичењима.

Звезда води у финалу, а у наредном мечу ће Партизан бити домаћин.

• 3. јун 2024 • 22:04

22:04

Крај меча, Звезда је победила у првом мечу финала

Промашио је Ледеј шут за победу, па је Звезда славила резултатом 90:89.

• 21:58

39' - Неизвесна завршница, једна лопта решава победника

На минут и 11 секунди до краја сусрета, резултат је нерешен. Обе екипе се муче да дођу до поена из игре и готово извесно је да ће једна лопта и кош, решити победника сусрета.

• 21:42

34' - Ево Партизана, црно-бели смањују разлику

Звеза је имала осетнију предност, али је Партизан успео да ухвати прикључак Прво су прецизни са слободних бацања били Понитка и Аврамовић, да би потом Анђушић погодио битну тројку.

На пет минута до краја меча, Звезда води 83:82.

• 21:27

Крај треће четвртине: Црвена звезда - Партизан 77:73

Након три одигране четвртине, Звезда има четири поена предности.

Успео је Аврамовић да постигне тројку у последњој секунди треће деонице, чиме је смањио Партизанов заостатак.

Очекује нас права драма у финишу сусрета.

• 21:17

27' - Гедраитис поентира на све начине, Звезда води

Серија Рокаса Гедраитиса од 7:0, доноси Звезди предност 71:62.

• 21:06

22' - Звезда отвара четвртину са 5:0

Тројка Недовића и полагање Митровића, враћају Звезди предност на почетку треће четвртине - 58:54.

• 21:05

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 20:50

Полувреме: Црвена звезда - Партизан 51:52

Успео је Недовић да поентира у последњој секунди друге четвртине и тако смањи дефицит своје екипе на само један поен.

Звезда је водила већи део првог полувремена, али је Партизан боље затворио другу деоницу и направио преокрет.

• 20:45

19' - Партизан стиже до преокрета

Настављају црно-бели са одличном игром на обе стране паркета. Партизан тако стиже до потпуног преокрета и вођства 49:47.

• 20:26

14' - Партизан се потпуно враћа у меч

На крилима Алексе Аврамовића, Партизан се потпуно враћа у меч.

Српски кошаркаш је везао шест поена и смањио Звездину предност на само један поен - 35:34.