Историја исписана у Оџацима: Текстилац елиминисао Јавор и пласирао се у Суперлигу

Фудбалери Текстилца из Оџака исписали клупску историју пласманом у Суперлигу Србије

Текстилац је нови члан Суперлиге Србије, пошто је у другој утакмици баража у гостима одиграо нерешено 1:1 против Јавора.

Текстилац је у првој утакмици код куће победио 1:0, па је тако укупним резултатом 2:1 био бољи у двомечу.

Клуб из Оџака први пут ће играти најквалитетније фудбалско такмичење у Србији, док се Јавор после две сезоне поново сели у Прву лигу Србије.

Стрелци на мечу били су Мирослав Марковић из пенала у 53. минуту за Текстилац, односно Бубакари Дукуре у 75. минуту за домаћина.

Фудбалери Железничара из Панчева такмичиће се и следеће сезоне у Суперлиги Србије.

Они су укупним резултатом 4:1 били бољи од Инђије јер су и у реваншу остварили тријумф, овога пута са 2:0.

Голове су постигли Александар Кахвић у 15. и Александар Ђорђевић из пенала у 92. минуту.

Клуб из Панчева ће тако и следеће сезоне играти најквалитетније фудбалско такмичење у Србији.