Енглеска убедљивом победом започела припреме за Србију

"Горди албион" ће на предстојећем Европском шампионату наступ започети дуелом против "орлова"
Енглеска убедљивом победом започела припреме за Србију© Tanjug/AP Photo/Scott Heppell

Фудбалска репрезентација Енглеске победила је Босну и Херцеговину пријатељској утакмици одиграној у Њукаслу, резултатом 3:0 (0:0).

Екипа селектора Герета Саутгејта тако је на најбољи начин започела припреме за Европско првенство у Немачкој.

Иако на "Сент Џејмсис парку" није било погодака у првих 45 минута, комбиновани састав Енглеске је рутински дошао до тријумфа у наставку.

Голеаду је започео Кол Палмер по истеку сата игре, када је сигурно реализовао једанаестерац и тако наставио невероватну сезону.

Трент Александер-Арнолд је у 85. минуту повисио на 2:0, а само неколико напада касније незаустављиви Хари Кејн је поставио коначан резултат.

Репрезентација Енглеске ће до почетка Европског првенства играти против Исланда седмог јуна у Лондону на "Вемблију".

Енглеска ће на такмичењу у Немачкој, које ће бити одржано од 14. јуна до 14. јула, играти у групи Ц против Србије, Данске и Словеније.

"Горди албион" свој наступ на шампионату отвара управо дуелом са "орловима", 16. јуна у Гелзенкирхену.