"Орлови" пали у Бечу, два лица Србије у припреми за Европско првенство

Фудбалска репрезентација Србије претрпела је пораз од 2:1 у Бечу од селекције Аустрије у склопу припремне утакмице пред Европско првенство
"Орлови" пали у Бечу, два лица Србије у припреми за Европско првенствоGetty © Christian Hofer

Занимљив меч одиграли су Аустрија и Србија пред пуним трибинама на стадиону "Ернст Хапел" у Бечу.

Изабраници Драгана Стојковића Пиксија показали су два лица у првом од два припремна меча за Европско првенство.

Србија је претрпела пораз захваљујући головима у раној фази меча.

Домаћин је већ од првих секунда меча, наговестио да је спремније и боље ушао у дуел.

Аустрија је искористила "успаваност" Србије и стварала опасне ситуације пред голом Србије.

Први гол виђен је већ у 10. минуту, када је стрелац био Вимер. Олако је Баумгартнер дошао до лопте и имао много простора, уследио је сјајан пас за Вимера, који прецизним ударцем матира Милинковића Савића.

Само три минута касније, Србија је поново била надиграна.

Дансо је одузео лопту на средини терена, Грилич је проиграо Баумгартнера, а овај рутински сместио лопту у мрежу за 2:0.

Србија је успела да до краја првог дела постигне погодак и резултатски се врати у меч.

Након корнера у 35. минуту, скочио је добро Спајић и погодио стативу, а на одбитак је најбоље реаговао Павловић.

Од тог момента, па до краја сусрета, Србија је покушавала да дође до још једног гола и барем нерешеног резултата.

Ипак, упркос томе што је створила пар шанси, до изједначења није дошло, па је домаћа селекција уписала победу.

"Орлови" су тако уписали пораз у првој од две провере пред почетак Европског првенства.

Последњу проверу Србија ће имати 8. јуна против Шведске.

Први меч на шампионату Европе играће 16. јуна у Гелзенкирхену против Енглеске.

Ривали у групи Ц биће јој још Словенија 20. јуна у Минхену и Данска 25. јуна, такође на "Алијанц арени".

• 4. јун 2024 • 22:38

22:38

Крај меча, Србија бележи пораз у Бечу

Аустрија је савладала Србију са 2:1 у Бечу у припремном мечу пред Европско првенство.

• 22:09

64' - Србија тражи пенал, судија одмахује руком

Опасно је било пред голом Аустрије, када је Бирманчевић умакао одбрани домаћих.

Оборен је српски репрезентативац, али је судија показао да нема фаула.

• 21:59

54' - "Орлови" прете након прекида

Сергеј Милинковић Савић је пробао главом након корнера, али је лопта отишла мало преко гола домаћина.

• 21:50

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

• 21:34

Полувреме: Аустрија - Србија 2:1

Домаћин је био опаснији ривал у првих 45 минута, али је Србија у финишу првог полувремена успела да постигне гол и тако се врати у меч.

Након првог дела утакмице: Аустрија - Србија 2:1.

• 21:21

35' - ГОЛ! Србија смањује на 2:1

Тадић је центрирао са леве стране, Спајић је прво скочио и погодио стативу, срећом лопта се одбила до Павловића, који такође главом шутира и постиже гол.

Србија смањује предност Аустрије на 2:1.

• 21:02

16' - Тадић пропушта велику шансу

Први добар напад "орлова" на мечу, наалост није резултовао поготком.

Сергеј је послао лопту ка Влаховићу, овај пропустио до Тадића, који је неометано шутирао унутар шеснаестерца ривала, али лопта одлази поред гола Аустрије.

• 20:59

13' - ГОЛ! Аустрија већ води 2:0

Дансо је одузео лопту Влаховићу на половини терена, брзо су Аустријанци прешли у последњу трећину терена и постигли гол.

Грилич је упослио Баумгартнера, који је рутински послао лопту у мрежу.

Аустрија већ води 2:0.

• 20:56

10' - ГОЛ! Аустрија води

Ухватио је домаћин Србију поново на "спавању".

Вимер је донео Аустрији предност, пошто је претходно много простора имао Баумгартнер, који је проиграо стрелца поготка.

• 20:47

1' - Аустрија тражи пенал

Након само девет секунди сусрета, домаћин је успео да створи опасност пред голом Србије. Спајић је уклизао у дуелу са Баумгартнером, који је пао и тражио пенал.

Судија је показао да неће бити ништа од тога.