Прекинут "вечити" дерби због навијачких инцидената, наставак у четвртак

Други меч финалне серије Кошаркашке лиге Србије између Партизана и Црвене звезде, прекинут је због инцидената домаћих навијача. Утакмица ће бити настављена у четвртак

Немиле сцене виђене су у "Београдској арени" у дуелу Партизана и Црвене звезде.

Занимљив меч играли су "вечити" ривали, све до почетка треће четвртине, када је уследио прекид.

Навијачи црно-белих су током меча погрдно скандирали породицама играча и председника Звезде, због чега су судије одлучиле да прекину сусрет.

Убрзо је на паркет Арене кренуо велики број предмета, због чега су прво црвено-бели, а потом и арбитри, напустили терен и отишли у свлачионице.

Након неког времена, паркет је напустио и Жељко Обрадовић.

Према незваничним информацијама са лица места, организатори су донели одлуку да се испразни дворана, што домаћи навијачи нису желели да ураде.

По повратку челника Партизана на терен, саопштено је да се утакмица неће наставити у среду.

Тако ће други финални меч КЛС-а бити настављен у четвртак, а остаје да се види у којим условима и околностима.

Што се тиче саме кошарке, Партизан је боље отворио меч, пошто су црно-бели лако долазили до лакших поена из готово свих позиција.

Домаћи су након пар уводних минута имали предност 14:6 и деловало је да имају конце меча у својим рукама.

Ипак, Звезда је имала спреман одговор, па је на крилима Луке Митровића направила серију 9:0 и преокренула резултат у своју корист.

Да се играло у налетима најбоље говоре и завршни минути прве, а потом и читава друга деоница.

Партизан је заиграо за класу боље од ривала и то се брзо одразило на резултат. Проток лопте доносио је лаке поене црно-белих, који су на половини друге четвртине имали чак 15 поена предности (39:24).

Поново је Звезда нашла начин да одговори и врати се у меч. Давидовац и Митровић, уз организационе способности Теодосића, били су енигма за одбрану Партизана, па су црвено-бели направили серију 12:0 и смањили на 44:43.

Попут прве, Партизан је поенима завршио и другу четвртину и на полувреме однео пет поена предности – 48:43.

Такође, исти сценарио као и на почетку меча, виђен је почетком другог полувремена.

Партизан је са 9:2 отворио трећу деоницу и брзо и лако вратио двоцифрену предност – 57:45.

Јанис Сферопулос је затражио тајм-аут, након чега је уследио прекид сусрета.

5. јун 2024 • 23:05

Сада су и црвено-бели напустили терен, одлука сутра

Дефинитивно су и играчи Звезде напустили терен.

Коначна одлука о расплету ове ситуације ће бити донета сутра.

Играчи Звезде на терену, црно-бели напустили халу

Када је речено да ће се меч наставити у четвртак, црно-бели су напустили халу и кренули кућама.

Међутим, црвено-бели су се вратили на паркет, као и судије.

Меч прекинут, наставак у четвртак

Напустили су паркет "Београдске арене" и играчи Партизана и донета је одлука да се утакмица вечерас не настави.

Према информацијама са лица места, утакмица ће бити настављена у четвртак.

Подсећамо, утакмица је прекинута на осам минута до краја треће четвртине, при резултату 57:45 за Партизан.

Још увек без одлуке о наставку меча

И док се по домаћим медијима појављују информације о пражњењу трибина, постоје и оне које говоре да се меч неће данас наставити.

За сада још увек нема званичних информација, а у међувремену је паркет напустио и Жељко Обрадовић са својим помоћницима.

И судије се повукле са паркета

Након кошаркаша Звезде, у свлачионице су се повукле и судије "вечитог" дербија.

Партизан има 12 поена предности, а у тренутку прекида меча, до краја треће четвртине остало је скоро осам минута.

Прекинут меч у Арени

Кошаркаши Црвене звезде напуштају паркет "Београдске арене" и одлазе у свлачионицу. Разлог је првенство скандирање навијача Партизана, које се односило на породице играча и председника клуба, а потом и велики број убачених предмета на терен.

24' - Нова серија и двоцифрено вођство Партизана

Резутлат на почетку друге четвртине је 9:2 у корист Партизана, који поново стиче двоцифрену предност - 57:45.

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

Полувреме: Партизан - Црвена звезда 48:43

Игра се у налетима у "Београдској арени", а последњи такав имао је Партизан, који на полувреме односи пет поена предности.

Водили су црно-бели и 15 поена, Звезда је пришла на поен заостатка, али су поени Ледеја донели осетнију превагу у корист домаће екипе.

18' - Нови повратак Звезде

Поново су црвено-бели спремили одговор на серију Партизана. Поени Митровића, Давидовца и сада Гедраитиса, смањују разлику са 15, на тек три поена у корист црно-белих.

15' - Све је у знаку Партизана, црно-бели воде са 15 поена

Погађа тројку Трифуновић и то је само још једна потврда доминантне игре Партизана у овом делу меча.

Црно-бели имају 15 поена предности, а Звезда за сада делује без решења за ривала - 39:24.

12' - Партиан има највећу предност на мечу

Наставља се серија тима Жељка Обрадовића, који након поена Смаилагића, стиче најубедљивијих девет поена предности - 31:22.

Јанис Сферопулос морао је да затражи тајм-аут.

11' - Поново Партизан преузима иницијативу

На отварању друге деонице, Кевин Пантер је одузео лопту и имао лаке поене, а потом су уследила и три погођена слободна бацања Зека Ледеја.

Партизан тако поново преузима иницијативу и води 29:22.

Крај прве четвртине: Партизан - Црвена звезда 24:22

Након уводних 10 минута кошарке, Партизан има предност у износу од два поена, коју им је донео поенима у последњој секунди прве деонице Џејлен Смит.

Игра се у налетима у другом мечу финалне серије КЛС-а. Партизан је водио 14:6, уследио је одговор и преокрет Звезде.

Смит и Недовић разменили су поене у завршници прве деонице.

7' - Серија Звезде 7:0

На крилима расположеног Луке Митровића, Црвена звезда прави серију 7:0 и хвата потпуни прикључак. Партизан води 14:13.

3' - Бољи старт Партизана

Црно-бели енергичније отварају меч пред својом публиком. Тројке су погодили Аврамовић и Анђушић, док је Ледеј био прецизан за два поена.

Партизан води 9:4 након уводна три минута.

1' - Почео је меч

Почео је меч у "Београдској арени".

Партизан сусрет почиње петорком: Аврамовић, Пантер, Понитка, Анђушић и Ледеј.

Стартна петорка Звезде: Теодосић, Недовић, Лазић, Давидовац и Митровић.

Кадровски проблеми на обе стране

Обе екипе имају поприличне муке са повређеним играчима.

Црвена звезда од раније не може да рачуна на Џоела Боломбоја, Николу Топића, Адама Хангу. На списак повређених играча додат је и Јаго дос Сантос, који је дефинитивно ван "строја", док ће ровити бити и Немања Недовић и Лука Митровић, који су се пожалили на повреду у првом мечу финалне серије.

Са друге стране, поред Бруна Кабокла који је самостално напустио екипу пре финала, Партизан ће највероватније играти без повређеног Алена Смаилагића.

Звезда јури "триплу круну" и 8-0

Након освајања Купа Кораћа, а потом и АБА лиге, Црвена звезда има прилику да у новом финалу буде боља од "вечитог" ривала.

Црвено-бели ће покушати да дођу до "трипле круне", а успут дођу до осме везане победе над Партизаном.

Што се тиче "парног ваљка", црно-бели у финалној серији Кошаркашке лиге Србије, јуре први и једини пехар у порпилично турбулентној и неуспешној сезони.

Партизан за "мајсторицу", Звезда има "меч лопту"

Црно-бели се налазе пред сценариом у којем морају да упишу победу, уколико желе да се боре за трофеј.

Звезда води у серији 1-0 и има прилику да дође до новог трофеја.