Зборнаја се играла фудбала у Минску, Русија боља од Белорусије у пријатељском мечу

Фудбалска репрезентација Русије савладала је у гостима селекцију Белорусије са 4:0 (2:0), у пријатељском мечу одиграном у Минску

Пред препуним стадионом Динама у Минску, Русија је убедљиво савладала домаћина.

Изабраници селектора Валерија Карпина још једном су показали да се налазе у одличној форми.

Русија је дошла у вођство већ у 8. минуту када је Миранчук проиграо Обљакова, а овај био прецизан за 1:0.

Већ након уводних 20 минута, "Зборнаја" је имала осетну предност.

Обљаков био асистент Тјукавину у 20. минуту за вођство од 2:0, са којом се отишло на полувреме.

У другом делу меча блистао је Фјодор Чалов. Нападач је са два гола ставио тачку на меч и Русији донео убедљиву победу.

Прво је погодио у 63. минуту, а онда и у 69. минуту за 4:0.

Поред одличне игре и голова, селекција Русије имала је прилику да комбинује састав и минуте.

Тако је за национални тим дебитовао голман московског Спартака Александар Максименко, који је ушао на терен почетком другог полувремена.

Како се у мечу Белорусије и Русије радило о званичном сусрету под окриљем ФИФА, "Зборнаји" ће победа донети напредак на међународној ранг листи.

Подсећамо, фудбалска репрезентација Русије, као и сви руски клубови, суспендовани су из међународних такмичења још од фебруара 2022. године.

Од почетка санкција, национални тим Русије одиграо је 13 пријатељских мечева и остварио одличан резултат.

Русија је победила шест победа, шест пута је одиграла нерешено и само једном уписала пораз.