Американци прејаки за храбру "плаву чету"

Упркос неуспеху, наши момци су задржали место које води на Олимпијске игре у Паризу
Американци прејаки за храбру "плаву чету"© Odbojkaški savez Srbije/FIVB

Одбојкашка репрезентација Србије поражена је од селекције САД резултатом 3:1 (23:25, 25:15, 25:23, 25:14) у другом мечу на турниру Лиге нација у Отави.

Екипа селектора Игора Колаковића скупо је продала кожу против фаворизованих противника и успела чак да откине један сет.

И то први, у којем су наши момци играли фантастично и заслужено дошли до вођства.

Међутим, нису имали снаге да се у потпуности одупру Американцима, који су кренули да "ломе" у препознатљивом ритму.

Изједначили су убедљивом игром, а онда питање победника решили у неизвесној завршници трећег сета, те је четврти био само формалност.

Дражен Лубурић био је најефикаснији у редовима Србије са 18 поена, Павле Перић додао је један мање, три више од Марка Ивовића.

У победничком тиму предњачили су Џешке са 19, Андерсон и Дефалко са по 16 и Аверил са 12 поена.

Упркос поразу, српски тим је и даље у доброј позицији на ФИВБ листи када је у питању борба за пласман на Олимпијске игре у Паризу.

Орлови су изгубили само 2,26 бодова, па су остали испред Кубе, Канаде и Холандије.

Србија ће наредни меч одиграти против Аргентине у недељу од два ујутро, а последњи ривал на турниру у Канади биће Куба, у ноћи између недеље и понедељка у поноћ.