"Орлови" покварили Златанов дан, убедљива победа Србије пред одлазак на Европско првенство

Фудбалска репрезентација Србије савладала је са 3:0 селекцију Шведске у Стокхолму у последњем припремном мечу пред почетак Европског првенства

Иако увек има простора за напредак у игри, тешко да је резултатски Србија могла боље да прође на генералној проби пред почетак шампионата Европе.

"Орлови" су у последњем припремном мечу савладали Шведску у Стокхолму са 3:0.

У утакмици која је послужила и као званичан опроштај Златана Ибрахимовића од фудбала, Србија је скупо казнила све грешке селекције Шведске.

Домаћин је већим делом меча имао лопту у ногама, био опаснији и стварао шансе.

Са друге стране, Србија је створила довољно, а искористила максимално своје прилике.

Играо се 18. минут када је Живковић центрирао са десне стране, а лопту главом у мрежу Шведске послао Сергеј Милинковић Савић.

Еланга, Елијасон и Кулушевски су из напада у напад успевали да задају проблеме одбрани Србије, али је Предраг Рајковић одиграо маестралан меч на голу "орлова".

Србија је на полувреме отишла са једним голом предности, да би у другом делу са још два поготка решила питање победника.

Митровић се у 60. минуту одлично убацио у петерац ривала и искористио правовремену асистенцију Младеновића.

Шведска је настављала да напада, али је Рајковић у другом делу био енигма за нападача Њукасла и Шведске - Александера Исака.

У 70. минуту је уследила тачка на овом сусрету, коју је ставио капитен "орлова" Душан Тадић.
Србија је до 3:0 дошла након гужве у петерцу противника, када је лопта дошла до Тадића, а овај је десном ногом "закуцао" у мрежу и поставио коначан резултат.

Могла је Србија и убедљивије да слави у Шведској, али је своје прилике у финишу пропустио Душан Влаховић.

Србија је у два припремна меча пред Европско првенство, остварила половичан успех.

У првом сусрету у Бечу је поражена од Аустрије са 2:1, да би потом сада убедљиво савладала Шведску са 3:0.

На Европском првенству у Немачкој, изабраници Драгана Стојковића Пиксија у групи ће играти са Енглеском (16. јуна у Гелзенкирхену), Словенијом (20. јуна у Минхену) и Данском (25. јуна, такође у Минхену).

8. јун 2024 • 19:52

Крај меча: Шведска - Србија 0:3

Фудбалери Србије савладали су Шведску са 3:0 у последњој припремној утакмици пред почетак шампионата Европе.

Голове за "орлове" постигли су Милинковић Савић у 17, Митровић у 60. и Тадић у 70. минуту сусрета.

76' - Влаховић поново пропушта велику шансу

Слично попут ситуације у 69. минуту, Душан Влаховић не користи изгледну прилику.

Овога пута је Бирманчевић проиграо свог нападача, који десном ногом шутира поред гола домаћина.

73' - Рајковић зауставља Исака

Још једном је Исак имао изгледну шансу за гол, али је Предраг Рајковић још једном маестрално интервенисао и сачувао мрежу Србије.

70' - ГОЛ! Тадић "закуцава" за 3:0

Пометња и гужва у петерцу домаће селекције, резултовала је новим голом Србије.

Лопта је стигла некако до Тадића, који је десном ногом "закуцава" у мрежу ривала за убедљивих 3:0.

60' - ГОЛ! Митровић дуплира предност Србије

Користи српски нападач простор и асистенцију Младеновића и готово из прве своје шансе на мечу, постиже погодак.

Србија води 2:0 у Стокхолму.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме, у које домаћин улази са новим нападачем.

Александер Исак је заменио Густафа Нилсона.

ФСС уручио поклон Ибрахимовићу

Пред почетак меча у Стокхолму, челници Фудбалског савеза Србије уручили су поклон Златану Ибрахимовићу, који се и званично опростио од фудбала.

Полувреме: Шведска - Србија 0:1

Након првих 45 минута на "Френдс арени" у Стокхолму, Србија води 1:0 голом Сергеја Милинковића Савића.

37' - Рајковић поново брани, остаје 0:1

Поново је Еланга пробио по левој страни, успео да проигра Елијасона у петерцу "орлова", али Рајковић још једном брани.

18' - ГОЛ! Србија води, Сергеј је стрелац

Живковић је одлично центрирао са десне стране, а на правом месту био је Сергеј Милинковић Савић, који је главом послао лопту у мрежу.

Србија води од 18. минута у Стокхолму.

15' - Рајковић брани ударац Кулушевског

Очигледно је домаћин опаснији на старту меча, а виђен је и први шут у оквир гола.

Кулушевски је са ивице шеснаестерца шутирао левом ногом, али је Рајковић био добро постављен и одбранио тај покушај.

10' - Без опасности на старту

Уводних 10 минута меча протекло је у нешто слабијем ритму. "Орлови" не успевају да задрже превише лопту у ногама, па је она више код фудбалера Шведске.

Прилика за сада ипак није било.

1' - Почео је меч

Након интонирања химни, почео је меч на стадиону у Стокхолму.

Познати су састави тимова:

Шведска: Олсен – Крафт, Хиен, Линделеф, Кајусте – Кулушевски, Салетрос, Форсберг – Елијасон, Нилсон, Еланга.

Србија: Рајковић – Миленковић, Стојић, Павловић – Живковић, Илић, Лукић, Младеновић – Сергеј – Влаховић, Митровић.

Меч у знаку Златана Ибрахимовића

На утакмици у Стокхолму биће приређен и званичан опроштај за Златана Ибрахимовића од фудбала.

Легендарни фудбалер је каријеру започео 1999. године, а кроз године наступао је за Малме, Ајакс, Јувентус, Интер, Барселону, ПСЖ, Манчестер јунајтед, Лос Анђелес галакси и Милан.

У дресу Шведске уписао је 122 наступа и постигао 62 гола.

"Златан је један од најбољих играча у историји, драго нам је да ће да се опрости у мечу са Србијом", изјавио је селектор Србије  Драган Стојковић.

"Очекујем због свега лепу атмосферу. Понављам, Златан је важна фигура у светском фудбалу, оставио је велики траг."

Орлови шетали Стокхолмом

На дан меча, фудбалска репрезентација Србије прошетала је престоницом Шведске.

"Орлови" су одрадили и благо загревање и пар вежби, а приликом шетње Стокхолмом наилазили су на навијаче, са којима су се сликали и давали аутограме.

Утакмица окарактерисана као она високог ризика

Утакмица Шведске и Србије у Стокхолму је окарактерисана као меч високог ризики, па је због тога Шведска полиција прогласила степен безбездности број четири.

Локални полицајци су на дан утакмице, проверавали сваки ћошак у близини стадиона, због бојазни од потенцијалниг експлозивних направа.

Због тога на стадион неће смети да се уносе никакве торбе.