"Орлови" морају да буду опрезни, Данска без пораза долази на ЕУРО

Један од противника Србије у групној фази у сјајној форми дочекује континентални шампионат
"Орлови" морају да буду опрезни, Данска без пораза долази на ЕУРО© Tanjug/Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix via AP

Фудбалска репрезентација Данске савладала је Норвешку резултатом 3:1 (2:0) у последњој припремној утакмици пред Европско првенство.

Данци тако у Немачку стижу у сјајној форми, пошто су претходно били бољи и од Шведске.

Екипа коју води Каспер Хјулманд је и овога пута била веома расположена, али је сада питање победника решила у првом полувремену.

Стрелци за Данце били су Пјер-Емили Хејбјерг у 13, Јаник Вестергард у 21. и Јусуф Поулсен у 91. минуту.

Једини стрелац за Норвежане био је Ерлинг Холанд у 72. минуту.

Данска ће бити противник и Србије, која је поправила утисак из Беча и у Стокхолму, на опроштају великог Златана Ибрахимовића, савладала Шведску резултатом 3:0.

Данска ће на Европском првенству играти у Ц групи, прво против Словеније 16. јуна у Штутгарту, четири дана касније са Енглеском у Франфурту, а онда следи и расплет са "орловима".

Дуел Србије и Данске заказан је за 25. јун у Минхену.