У Формули 1 све по старом - Ферстапен победио и у Канади

Наставља се доминација Холанђанина и ове сезоне, пошто је сада славио на две трећине вожених трка
У Формули 1 све по старом - Ферстапен победио и у КанадиGetty © Jared C. Tilton - Formula 1 / Contributor

Возач Ред Була Макс Ферстапен победио је у недељу увече у трци Формуле 1 за Велику награду Канаде у Монтреалу.

Троструки узастопни светски шампион остварио је шесту победу у сезони, у деветој трци, укупно 60. у каријери.

Возач Мекларена Ландо Норис заузео је друго место, а трећи је био Британац Џорџ Расел.

Четврто место припало је Луису Хамилтону у Мерцедесу, а пету позицију је освојио Аустралијанац Оскар Пијастри. Шпанац Фернандо Алонсо био је шести, а бодове су још освојили Ленс Строл из Астон Мартина, Данијел Рикардо из РБ-а и возачи Алпина Пјер Гасли и Естебан Окон. Додатни бод за најбжи круг освојио је Луис Хамилтон.

Прво место у генералном пласману возача држи Ферстапен са 194 бода, док је возач Ферарија Шарл Леклер други са 138 бодова. У конкуренцији конструктора Ред Бул је први са 301 бодом, а Ферари други са 252.

Наредна трка у шампионату Ф1 биће вожена 23. јуна за ВН Шпаније.