Немилосрдна Немачка послала јасну поруку, Шкотска немоћна на старту првенства

Фудбалери Немачке савладали су селекцију Шкотске са 5:1 у првом мечу на овогодишњем Европском првенству
Немилосрдна Немачка послала јасну поруку, Шкотска немоћна на старту првенстваGetty © Kevin Voigt

Утакмицом на до последњег места испуњеној "Алијанц арени", отворено је 17. по реду Европско првенство у фудбалу.

Домаћин Немачка је у премијерном мечу Групе А, декласирала репрезентацију Шкотске.

Немци су оправдали статус апсолутног фаворита и питање победника решили већ у уводних 20 минута сусрета.

Већ у првом минуту је запретио Вирц, а исти играч је у 10. постигао први погодак на овогодишњем шампионату Европе.

Крос је проиграо Кимиха на десној страни, овај имао доста простора и времена да упосли Вирца, а талентовани фудбалер из "прве" матирао голмана Шкотске.

Изабраници Јулијана Нагелсмана наставили су са сјајном игром у наставку сусрета.

Само девет минута након првог, уследио је и други погодак Немачке.

Гундоган је послао лопту ка Хаверцу, овај вратио назад до Мусијале, који прво вара свој чувара, а онда снажним ударцем шаље лопту у мрежу за 2:0.

До краја првог полувррмена, виђен је још један погодак, нови у мрежи Шкотске.

Играо се 43. минут када је гужва у шеснаестерцу гостију резултовала пеналом за Немачку.

Веома неопрезан био је Портеус, који је са две ноге стартовао на Гундогана.

Након савета из ВАР собе, судија Турпан ишао је да погледа целу ситуацију, након чега је досудио пенал и показао Портеусу црвени картон.

Прецизан са беле тачке био је Хаверц, који је Немцима донео убедљивих 3:0, са којих се отишло на паузу за полувреме.

У другом делу сусрета играло се у знатно слабијем ритму.

Немачка је имала убедљиву предност и играча више, победник је одавно већ био познат, па је Нагелсманов тим могао да ублажи ритам и приведе сусрет крају без икаквих трзавица.

Упркос таквом приступу, у другом полувремену виђена су још три поготка - два на једној, један на другој страни.

Прво је Фулкруг у 68. минуту, у свом првом контакту са лоптом на мечу, повећао на 4:0.

Гундоган је одложио лопту до свог нападача, који је из све снаге "закуцао" у рашље гола Шкотске.

У самом финишу сусрета, Шкотска је успела да постигне "почасни" гол.

Након прекида, главом је у шеснаестерцу ривала играо Макена, а лопта је погодила Ридигера и савладала Нојера за 4:1.

Последњи моменти меча донели су "петарду" Немачке, а коначних 5:1 поставио је Џан ударцем са ивице шеснаестерца.

Немци на најбољи могући начин започињу турнир на којем су домаћини.

"Панцери" долазе до три бода у групи А, у којој учествују још и Мађарска и Швајцарска.

• 14. јун 2024 • 22:56

22:56

Крај меча: Немачка - Шкотска 5:1

Европско првенство почело је убедљивом победом домаће селекције, која је након 90 минута савладала Шкотску са 5:1.

• 22:54

90' +3' - Ево "петарде" Немаца, Џан постиже погодак

"Мирисало" је на још један погодак у финишу меча, а постигао га је Емре Џан.

Везиста Немачке је био неометан на ивици шеснаестерца ривала, одакле шаље прецизан шут у гол.

• 22:48

87' - ГОЛ! Шкотска смањује на 4:1

Шкоти до поготка долазе након прекида. Макена је играо главом у шеснаестерцу ривала, а лопта се од Ридигера одбила у мрежу Немачке.

Шкотска смањује на 4:1 у финишу сусрета.

• 22:37

76' - Поништен погодак Немачке

Постигао је Фулкруг нови погодак, али је он поништен због офсајд позиције немачког нападача.

• 22:29

68' - ГОЛ! Фулкруг "закуцава" за 4:0

Можда и први контакт са лоптом немачког нападача резултовао је поготком. Гундоган је одложио лопту за нападача Борусије, који из све снаге "закуцава" лопту у мрежу Шкотске.

Немачка води 4:0.

• 22:19

58' - Вирц у прилици, остаје 3:0

Хаверц је пребацио лопту на другу стативу противничког гола, тамо је био Вирц, чији волеј ударац завршава преко пречке. Остаје 3:0 за Немачку.

• 22:07

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

• 21:49

Полувреме: Немачка - Шкотска 3:0

Првих 45 минута меча протекло је потпуно у знаку репрезентације Немачке, која води са 3:0, головима Вирца, Мусијале и Хаверца.

• 21:47

45' - ГОЛ! Хаверц повећава на 3:0

Прецизан је био немачки фудбалер, па тако домаћин води са 3:0 у првом делу сусрета.

• 21:46

44' - Пенал за Немце и црвени картон за Портеуса

Тупран је отишао да прегледа ситуацију и донео своју одлуку. Рајан Портеус је зарадио црвени картон, а Немачка ће имати пенал.