Немилосрдна Немачка послала јасну поруку, Шкотска немоћна на старту првенства

Фудбалери Немачке савладали су селекцију Шкотске са 5:1 у првом мечу на овогодишњем Европском првенству

Утакмицом на до последњег места испуњеној "Алијанц арени", отворено је 17. по реду Европско првенство у фудбалу.

Домаћин Немачка је у премијерном мечу Групе А, декласирала репрезентацију Шкотске.

Немци су оправдали статус апсолутног фаворита и питање победника решили већ у уводних 20 минута сусрета.

Већ у првом минуту је запретио Вирц, а исти играч је у 10. постигао први погодак на овогодишњем шампионату Европе.

Крос је проиграо Кимиха на десној страни, овај имао доста простора и времена да упосли Вирца, а талентовани фудбалер из "прве" матирао голмана Шкотске.

Изабраници Јулијана Нагелсмана наставили су са сјајном игром у наставку сусрета.

Само девет минута након првог, уследио је и други погодак Немачке.

Гундоган је послао лопту ка Хаверцу, овај вратио назад до Мусијале, који прво вара свој чувара, а онда снажним ударцем шаље лопту у мрежу за 2:0.

До краја првог полувррмена, виђен је још један погодак, нови у мрежи Шкотске.

Играо се 43. минут када је гужва у шеснаестерцу гостију резултовала пеналом за Немачку.

Веома неопрезан био је Портеус, који је са две ноге стартовао на Гундогана.

Након савета из ВАР собе, судија Турпан ишао је да погледа целу ситуацију, након чега је досудио пенал и показао Портеусу црвени картон.

Прецизан са беле тачке био је Хаверц, који је Немцима донео убедљивих 3:0, са којих се отишло на паузу за полувреме.

У другом делу сусрета играло се у знатно слабијем ритму.

Немачка је имала убедљиву предност и играча више, победник је одавно већ био познат, па је Нагелсманов тим могао да ублажи ритам и приведе сусрет крају без икаквих трзавица.

Упркос таквом приступу, у другом полувремену виђена су још три поготка - два на једној, један на другој страни.

Прво је Фулкруг у 68. минуту, у свом првом контакту са лоптом на мечу, повећао на 4:0.

Гундоган је одложио лопту до свог нападача, који је из све снаге "закуцао" у рашље гола Шкотске.

У самом финишу сусрета, Шкотска је успела да постигне "почасни" гол.

Након прекида, главом је у шеснаестерцу ривала играо Макена, а лопта је погодила Ридигера и савладала Нојера за 4:1.

Последњи моменти меча донели су "петарду" Немачке, а коначних 5:1 поставио је Џан ударцем са ивице шеснаестерца.

Немци на најбољи могући начин започињу турнир на којем су домаћини.

"Панцери" долазе до три бода у групи А, у којој учествују још и Мађарска и Швајцарска.

14. јун 2024 • 22:56

Крај меча: Немачка - Шкотска 5:1

Европско првенство почело је убедљивом победом домаће селекције, која је након 90 минута савладала Шкотску са 5:1.

90' +3' - Ево "петарде" Немаца, Џан постиже погодак

"Мирисало" је на још један погодак у финишу меча, а постигао га је Емре Џан.

Везиста Немачке је био неометан на ивици шеснаестерца ривала, одакле шаље прецизан шут у гол.

87' - ГОЛ! Шкотска смањује на 4:1

Шкоти до поготка долазе након прекида. Макена је играо главом у шеснаестерцу ривала, а лопта се од Ридигера одбила у мрежу Немачке.

Шкотска смањује на 4:1 у финишу сусрета.

76' - Поништен погодак Немачке

Постигао је Фулкруг нови погодак, али је он поништен због офсајд позиције немачког нападача.

68' - ГОЛ! Фулкруг "закуцава" за 4:0

Можда и први контакт са лоптом немачког нападача резултовао је поготком. Гундоган је одложио лопту за нападача Борусије, који из све снаге "закуцава" лопту у мрежу Шкотске.

Немачка води 4:0.

58' - Вирц у прилици, остаје 3:0

Хаверц је пребацио лопту на другу стативу противничког гола, тамо је био Вирц, чији волеј ударац завршава преко пречке. Остаје 3:0 за Немачку.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

Полувреме: Немачка - Шкотска 3:0

Првих 45 минута меча протекло је потпуно у знаку репрезентације Немачке, која води са 3:0, головима Вирца, Мусијале и Хаверца.

45' - ГОЛ! Хаверц повећава на 3:0

Прецизан је био немачки фудбалер, па тако домаћин води са 3:0 у првом делу сусрета.

44' - Пенал за Немце и црвени картон за Портеуса

Тупран је отишао да прегледа ситуацију и донео своју одлуку. Рајан Портеус је зарадио црвени картон, а Немачка ће имати пенал.

43' - Потенцијални пенал за Немачку

Имали су домаћи прилику за нови гол, али је некако одолела одбрана Шкотске. Ипак, ВАР соба ће поново имати посла, пошто је Портеус  приликом интервенције, са две ноге неопрезно стартовао на Гундогана.

26' - ВАР интервенција, ипак ништа од пенала

ВАР соба је интервенисала и дојавила главном арбитру да је Мусијала фаулиран, али ван шеснаестерца Шкотске.

Уместо пенала, биће "само" слободан ударац за Немачку.

25' - Пенал за Немачку

Мусијала је оборен у шеснаестерцу Шкотске, а судија Турпан је показао на белу тачку.

19' - ГОЛ! Немачка већ води 2:0

Немци су стигли већ до другог гола на мечу. Овога пута стрелац је Мусијала, после одличне акције и асистенције Хаверца.

Акцију је започео Гундоган, који је на сјајан начин проиграо свог саиграча у нападу, а Мусијала је показао смиреност у завршници.

10' - ГОЛ! Немачка води, Вирц је стрелац

Први погодак на шампионату Европе је дело селекције Немачке, односно Флоријана Вирца.

Крос је мајсторски упослио Кимиха, који је имао много простора на десној страни.

Одлично је проиграо Вирца, а овај из првог контакта упутио довољно снажан и прецизан шут.

Немачка раним голом долази до вођства против Шкотске.

1' - Немачка умало до гола на старту

Мало је недостајало да домаћин у уводним секундама сусрета постигне погодак.

Вирц је избио пред голмана Шкотске, који му је успешно одбранио ударац.

1' - Почео је меч

Након интонирања химни две земље, почео је меч на "Алијанц арени" у Минхену, самим тим и Европско првенство у Немачкој.

Све је спремно

Церемонија отварања такмичења је завршена. Јирген Клинсман представио је трофеј, а одата је почаст преминулом Францу Бекенбауеру.

Све је спремно за почетак првог меча на Европском првенству у Немачкој.

Познати су састави тимова:

Играчи и навијачи су већ на терену

Фудбалери обе селекције крочили су на терен стадиона у Минхену и "опипали" подлогу.

Ускоро ће уследити загревање пред меч. Навијачи у све већем броју улазе на стадион, који ће наравно бити крцат до почетка сусрета.

Затворена "фан зона" у Берлину

Како преносе локални медији, немачка полиција хитно је затворила "фан зону" у Берлину, непосредно пред отварање Европског првенства.

Како су наводи, разлог је сумњиви предмет који је пронађен у навијачкој зони за гледање првог меча на турниру.

Правду деле Французи

Француски фудбалски арбитар Клемон Турпан биће главни судија на отварању Европског првенства.

Турпанови помоћници биће Николс Дано и Бенжамен Паж, док је за четвртог судију одређен Франсоа Летексије.

У ВАР соби седеће Жером Бризар, Вили Делажо и Масимилиано Ирати.

УЕФА је одлучила да што већи број тандема судија на шампионату Европе, буду из исте земље, како би комуникација била на што бољем нивоу.

Сер Алекс Фергусон је на "Алијанц арени"

Легендарни шкотски тренер присуствоваће првој утакмици на турниру. Очекивано, Сер Алекс је привукао велику пажњу навијача у Минхену.

Шкоти "окупирали" Минхен

Велики број шкотских навијача стигао је у Минхен како би бодрио своју селекцију.

Према писању локалних медија, ради се о цифри од 200 хиљада навијача, који ће што на стадиону, што на трговима пратити први меч на шампионату Европе.

Креће спектакл у Немачкој

На "Алијанц арени" у Минхену, почеће 17. по реду Европско првенство у фудбалу.

Први меч резервисан је за домаћина Немачку, која ће играти против селекције Шкотске у групи А.

Утакмица је на програму од 21.00, одмах након свечане церемонија отварања турнира.