Дан II: Настављена голеада на Еуру - победе Швајцарске, Шпаније и Италије

Завршен је други дан на Европском првенству у Немачкој. Тријумфе су уписали селекције Швајцарске, Шпаније и Италије, а настављен је тренд великог броја голова на овогодишњем првенству Европе
Дан II: Настављена голеада на Еуру - победе Швајцарске, Шпаније и ИталијеGetty © picture alliance

Први на терен у Келну су изашли Мађарска и Швајцарска, а екипа Мурата Јакина је надиграла Мађаре резултатом 3:1.

Потом су од 18 часова у Берлину дерби одиграле Шпанија и Хрватска, а "црвена фурија" је била убедљива.

Шпанци су нокаутирали Хрвате и победили 3:0.

Програм је затварио меч Италије и Албаније у Дортмунду.

"Азури" су након преокрета славили са 2:1.

• 15. јун 2024 • 22:54

22:54

Крај меча, Италија је савладала Албанију

У мечу групе Б, селекција Италије је савладала Албанију након преокрета са 2:1.

Бајрами је у првом минуту донео Албанији предност, да би "Азури" до тријумфа дошли головима Бастонија у 11. и Бареле у 16. минуту.

• 22:49

90' - Умало гол Албаније

Донарума је готово леђима одбранио шут Mанаја и сачувао предност Италије.

Албанија је имала најбољу шансу на мечу, али нема промене резултата.

• 22:41

75' - Италија доминира, али резултат се не мења

"Азури" имају потпуну доминацију у поседу, али не успевају да постигну још један гол и "затворе" меч.

Ди Марко и Кијеза су били у приликама, али је голман Стракоша успешно одбранио.

• 22:07

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме у Дортмунду...

• 21:50

Полувреме: Италија - Албанија 2:1

Албанија је повела веома раним голом Бајрамија, али је Италија стигла до преокрета погоцима Бастонија и Бареле.

"Азури" на полувреме носе предност од 2:1.

• 21:34

33' - Фраатези погађа стативу

Из минута у минут Италија игра све бољи фудбал. Скамака је у 33. минуту дотурио лопту до Фратезија, који је покушао да лобује голмана ривала, али је погодио стативу.

Заслугу за то што нема гола, свакако има и голман Стракоша, који је закачио лопту.

• 21:17

17' - ГОЛ! Италија долази до преокрета

У размаку од седам минута, Италија постиже два гола и преокреће на 2:1.

Овога пута стрелац је био Николо Барела, који је на веома ефектан начин послао лопту у мрежу ривала.

• 21:11

11' - ГОЛ! Италија долази до изједначења

Одлична акција "Азура", коју су крунисали асистенцијом Пелегрини и завршницом Бастони.

Италијански дефанзивац је био на правом месту и главом донео изједначење.

Италија - Албанија 1:1.

• 21:01

1' - ГОЛ! Албанија већ води

Невероватан почетак меча, у који Албанија улази знатно боље и стиже до вођства већ након 20 секунди.

Бајрами је стрелац, пошто је искористио грешку Ди Марка и матирао Донаруму.

Италија је очајно извела аут на својој половини, за шта су кажњени.