Победом Холандије над Пољском, настављен је Европски фудбалски шампионат. У Групи Ц - Словенија и Данска одиграли су нерешено 1:1, док је посластица дана утакмица између Србије и Енглеске (21 час)
Дан III: Подела бодова Словеније и Данске, "орлови" видели предности и мане оба тимаGetty © Shaun Botterill

Холандија је успела у Хамбургу да направи преокрет и савлада Пољску.

Пољаци су повели у 16. минуту преко Буксе, али је "Орање" славило головима Гакпа у 29. и Венгхорста у 83. минуту.

У Штутгарту састале су се селекције са којима се Србија састаје у Групи Ц.

Словенија и Данска одиграле су нерешено 1:1.

Последњи термин резервисан је за дуел Србије и Енглеске у Гелзенкирхену.

"Орлови" ће након 24 године и први пут од осамостаљења, наступати на шампионату Европе у фудбалу.

• 16. јун 2024 • 19:52

19:52

Крај меча, подела бодова

Меч Словеније и Данске завршен је нерешеним резултатом.

Голове су постигли Ериксен за Данце у 18. минуту и Јанжа за Словенију у 83. минуту сусрета.

• 19:38

82' - Шпорар погађа спољни део мреже

Избио је фудбалер Словеније пред гол ривала, шутирао искоса, али је Облак одбранио и лопта је завршила у спољном делу мреже.

• 19:34

78' - ГОЛ! Словенија стиже до изједначења, Јанжа је стрелац

Ређала су се узбуђења пред голом Данске и сада је Словенија напокон стигла до изједначења.

Након корнера, лопта се одбила до Јанжа, који је веома снажно шутирао и уз помоћ блока, матирао Облака.

Словенија је изједначила против Данске и сада је 1:1.

• 19:33

76' - Сада Шешко погађа стативу

Фантастичан ударац словеначког нападача, који је веома снажно шутирао ка голу ривала.

Статива је била савезник гола Каспера Шмахјела.

• 19:31

75' - Словенци сада не користе изгледнију шансу

Мало је недостајало да Шпорар постигне погодак и донесе изједначење Словенији.

Ударац је отишао мало поред гола, па остаје 1:0 за Данску.

• 19:22

63' - Хојлунд у огромној шанси, Облак чува свој гол

Какав напад Данске и каква одбрана голмана Словеније.

Кристијансен је са леве стране убацио лопту у петерац ривала, тамо је Хојлунд имао одличну позицију за гол, али је Јан Облак невероватно реаговао и одбранио.

• 19:08

52' - Узбуђења пред голом Данске, нема промене резултата

Два аута на половини Данске резултовала су узбуђењима.

Ипак, у оба наврата је накако Шмајхел интервенисао, па је остало 1:0 за Данце.

• 18:59

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме у Штутгарту...

• 18:46

Полувреме: Словенија - Данска 0:1

Данци на паузу одлазе са вођством које им је донео Кристијан Ериксен у 18. минуту сусрета.

• 18:28

28' - Мало среће за Словенију, остаје 1:0

Ериксен је веома снажно центрирао са десне стране, а мало је недостајало да лопта од Млакара уђе у гол Словеније.

Срећа је била на страни Словенаца, па остаје 1:0 за селекцију Данске.