Дан III: Подела бодова Словеније и Данске, "орлови" видели предности и мане оба тима

Победом Холандије над Пољском, настављен је Европски фудбалски шампионат. У Групи Ц - Словенија и Данска одиграли су нерешено 1:1, док је посластица дана утакмица између Србије и Енглеске (21 час)

Холандија је успела у Хамбургу да направи преокрет и савлада Пољску.

Пољаци су повели у 16. минуту преко Буксе, али је "Орање" славило головима Гакпа у 29. и Венгхорста у 83. минуту.

У Штутгарту састале су се селекције са којима се Србија састаје у Групи Ц.

Словенија и Данска одиграле су нерешено 1:1.

Последњи термин резервисан је за дуел Србије и Енглеске у Гелзенкирхену.

"Орлови" ће након 24 године и први пут од осамостаљења, наступати на шампионату Европе у фудбалу.

16. јун 2024 • 19:52

Крај меча, подела бодова

Меч Словеније и Данске завршен је нерешеним резултатом.

Голове су постигли Ериксен за Данце у 18. минуту и Јанжа за Словенију у 83. минуту сусрета.

82' - Шпорар погађа спољни део мреже

Избио је фудбалер Словеније пред гол ривала, шутирао искоса, али је Облак одбранио и лопта је завршила у спољном делу мреже.

78' - ГОЛ! Словенија стиже до изједначења, Јанжа је стрелац

Ређала су се узбуђења пред голом Данске и сада је Словенија напокон стигла до изједначења.

Након корнера, лопта се одбила до Јанжа, који је веома снажно шутирао и уз помоћ блока, матирао Облака.

Словенија је изједначила против Данске и сада је 1:1.

76' - Сада Шешко погађа стативу

Фантастичан ударац словеначког нападача, који је веома снажно шутирао ка голу ривала.

Статива је била савезник гола Каспера Шмахјела.

75' - Словенци сада не користе изгледнију шансу

Мало је недостајало да Шпорар постигне погодак и донесе изједначење Словенији.

Ударац је отишао мало поред гола, па остаје 1:0 за Данску.

63' - Хојлунд у огромној шанси, Облак чува свој гол

Какав напад Данске и каква одбрана голмана Словеније.

Кристијансен је са леве стране убацио лопту у петерац ривала, тамо је Хојлунд имао одличну позицију за гол, али је Јан Облак невероватно реаговао и одбранио.

52' - Узбуђења пред голом Данске, нема промене резултата

Два аута на половини Данске резултовала су узбуђењима.

Ипак, у оба наврата је накако Шмајхел интервенисао, па је остало 1:0 за Данце.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме у Штутгарту...

Полувреме: Словенија - Данска 0:1

Данци на паузу одлазе са вођством које им је донео Кристијан Ериксен у 18. минуту сусрета.

28' - Мало среће за Словенију, остаје 1:0

Ериксен је веома снажно центрирао са десне стране, а мало је недостајало да лопта од Млакара уђе у гол Словеније.

Срећа је била на страни Словенаца, па остаје 1:0 за селекцију Данске.

18' - ГОЛ! Мајсторије Данаца, Ериксен је стрелац за 1:0

Мајсторски потез Винда након аута на противничкој половини, сјајно је одложио лопту петом до Ериксена, који је грудима себи наместио лопту за шут и потом матирао Облака.

Данска води против Словеније.

17' - Шешко умало стрелац

Колико је опасан словеначки нападач, доказао је Шешко у 17. минуту, када је са дистанце умало постигао погодак.

Лопта је отишла тик поред стативе Шмајхела.

8' - Без већих узбуђења

Данска делује као опаснији ривал, али за сада не успева да створи конкретну прилику за погодак.

1' - Почео је меч

Главни судија Шерер означио је почетак меча у Штутгарту, у којем се састају Словенија и Данска.

Следи меч Словеније и Данске, познати су састави:

Крај меча, Холандија је победила Пољску

Головима Гакпа у првом и Вегхорста у другом полувремену, Холандија је савладала Пољску са 2:1.

83' - ГОЛ! Холандија преокреће, Венгхорст је херој

"Џокер" са клупе Холандије, још једном је био Воут Вегхорст.

Аке је послао лопту у петерац ривала, а тамо је нападач "Орања" сјајно реаговао и постигао гол.

Холандија прави преокрет и води 2:1.

59' - Пољска запретила након дужег времена

Мало је недостајало да Пољаци ухвате ривала "на спавању". Залевског је центрирао са леве стране, доста простора имао је Кивиор, чији ударац брани голман Вербруген.

Уследио је и покушај Зијелински, али је поново голман Холандије био добро постављен.

52' - Симонс не користи прилику, остаје 1:1

Повукли су Холанђани напад у транзицији, имали ситуацију два на два на противничкој половини, али је Симонсу лопта прешла преко ноге, па је ударац био непрецизан.

Почело је друго полувреме...

Полувреме: Пољска - Холандија 1:1

Шут Депаја у последњим секундама првог полувремена је завршио тик поред гола Пољске, па се на паузу одлази са нерешеним резултатом.

Пољска - Холандија 1:1.

42' - Гакпо непрецизан у изгледној прилици

Можда и најбоља акција на мечу, није резултовала поготком. Брзо су разменили фудбалери Холандије неколико додавања, Аке је убацио оштру лопту у петерац ривала, а тамо Гакпо из изгледне позиције, шаље лопту преко гола.

30' - ГОЛ! Гакпо доноси изједначење Холандији

Било је питање времена када ће Холандија стићи до изједначења, а управо то се догодило у 30. минуту.

Гакпо се ослободио чувара, створио простор за ударац, а лопта је уз мало среће и одбијања од блока, завршила у голу Пољске.

23' - Ређају се прилике Холанђана

У два наврата прилику за погодак имао је Мемфис Депај. Један ударац завршио је преко, а други поред гола Пољака, па промене резултата није било.

20' - Ван Дајк умало до гола, врхунска одбрана Шченсног

Могла је и Холандија до гола након корнера, пошто је лопта "села" на волеј Ван Дајку.

Одлично је реаговао голман Пољске, па остаје 1:0.

16' - ГОЛ! Пољска води, Букса је стрелац

Након прекида, тачније корнера, Пољаци долазе до гола и предности.

Букса се одлично кретао и био најбољи у скоку, те главом послао лопту у мрежу.

3' - Холандија прва прети

Прву прилику на мечу створило је "Орање", али је ударац Гакпа одбранио голман Шченсни.

Почео је меч у Хамбургу...

Познати су састави за први меч дана:

Холандија и Пољска отварају програм

"Лале" су један од фаворита из сенке на турниру у Немачкој, а такмичење у Групи Д почињу утакмицом против Пољске.

Екипа Роналда Кумана жели да понови успех из 1988. године, када су Гулит, Рајкард и Ван Бастен предводили Холандију до титуле шампиона Европе.