Подела бодова у групи "орлова", Словенија и Данска ремизирале у првом колу

Фудбалске репрезентације Словеније и Данске, одиграле су нерешено 1:1 у првом мечу Групе Ц на Европском првенству у Немачкој
Подела бодова у групи "орлова", Словенија и Данска ремизирале у првом колуGetty © picture alliance

Први меч Групе Ц завршен је нерешеним резултатом, а утисак је да Србија и Енглеска доста могу да "науче" о наредна два ривала на Европском првенству.

Данска је била боља у првом, али не и у већем делу другог полувремена.

Утисак је да како је која селекција играла, да је то пратио и резултат меча.

Данци су боље ушли у меч и у неколико ситуација умало креирали опаснију шансу.

Мреже су мировале све до 18. минута, када су две мајсторије довеле до вођства Данаца.

Аут на противничкој половини ишао је ка Винду, који је петом одложио за Ериксена, а овај примио лопту грудима, одлично је наместио себи на ударац и без много мука матирао Јана Облака,

До краја првог дела меча Данцима је мало недостајало да створи нову гол шансу, али промене резутлата није било.

Други део меча донео је другачије стање на терену. Данска је помало успорила ритам и веровала у то да може да контролише темпо и резултат меча.

Време је пролазило, а Словенци су све више времена проводили у завршној трећини терена.

Најбоља прилика за Данску у другом делу меча, виђена је у 63. минуту, када је ударац Хојлунда са пар метара удаљености, Облак успешно одбранио.

Шпорар и Шешко су у 75. и 76. минуту озбиљно запретили по гол ривала, али се резултат није мењао.

Ипак, то је наговестило да Словенија поседује квалитет да запрети ривалу и постигне погодак, што се већ у 78. минуту и десило.

Након корнера са десне нападачке стране, лопта је стигла скроз до левог бека Јанже, који је без много размишљања, опалио из све снаге по лопти, која је качила играча у блоку и матирала голмана Шмахјела.

До краја сусрета, ствара се утисак да је Данска била тим која је бранила нерешен резултат, а да је Словенија била та која је више желела победу.

Резутлат се у преосталом врмену није мењао, па су обе екипе освојиле по бод.

Тако након првог меча првог кола Групе Ц, у којој се налазе и Србија и Енглеска (које се састају од 21.00) ситуација је потпуно отворена.