Дан IV: Румуни изненадили, Словаци шокирали, Французи се провукли

Румунија убедљиво савладала Украјину (3:0). Словачка је победила Белгију - 1:0, а истим резултатом Француска је савладала Аустрију

Четвртог дана Европског првенства у фудбалу у Немачкој, виђени су веонма занимљиви резултати.

Румунија је више него убедљиво савладала Украјину са 3:0 у Минхену.

Уследило је једно од највећих изненађења у досадашњем току шампионата.

Словачка је у узбудљивом мечу у Франкфурту савладала Белгију 1:0.

Последњи меч дана игран је у Дизелдорфу, у којем је Француска успела уз доста мука да савлада Аустрију, такође 1:0.

17. јун 2024 • 22:53

85' Сада је Мбапе крвав

Пробао је главом Мбапе, али је погодио противника у раме.

Разбио је нос Мбапе, па му се указује помоћ.

68' Тирам шутира, Пенц брани

Тирам се изборио за простор, добро је шутирао, али је Пенц одлично одбранио.

65' Аустријанци имају лопту, Француска прети из контре

Аустрија има иницијативу, има лопту у ногама, док Французи чекају контру.

55' Нестваран промашај Мбапеа!

Побегао је Мбапе одбрани, имао времена, наместио се и шутирао - поред гола.

Невероватан промашај!

47' Гризман крваве главе

Вебер се градио, Гризман је завршио у рекламама - ударио је главом и расекао главу.

Французи са играчем мање док се Гризману не санира повреда и уклоне трагови крви.

46` Настављен је меч

Французи имају лопту.

Полувреме

Минимална предност Француске.

38' ГОЛ! Катастрофална грешка Вебера!

Мбапе је пробио по страни, послао лопту пред гол, а Вебер је несрећно сповео у своју мрежу.

35' Каква шанса за Аустрију!

Дивна акција Аустријанаца, Баумгартнер се нашао очи у очи са голманом Француске, који је скинуо зицер и сачувао мрежу.

23' Аустрија прети преко Баумгартнера

Ушао је Баумгартнер у казнени простор, али је посустао у крајњем тренутку, па су дефанзивци Француске отклонили опасност.

15' Груби стартови на обе стране

Дансо је био груб према Мбапеу, али му је Рабио убрзо узвратио истом мером.

9' Први напад Француза, добар покушај Мбапеа

Пробио је Мбапе по левом боку, сјајно шутирао на крају, али је голман Аустрије реаговао и избацио лопту у корнер.

1' Почео је меч

Аустрија има лопту.

Аустрија - Француска, састави тимова:

Крај меча

Белгија - Словачка 0:1.

88' Ипак нема гола!

Опенда је дотакао руком лопту код пријема, па је арбитар, након што је одгледао снимак, поништио гол Белгије.

87' ГОЛ! Лукаку стрелац

Свеж и брзоног, Опенда је пробио по страни, вратио лопту на пенал, где је сачекао Лукаку и затресао мрежу.

62' Ханцко скида лопту са гол-линије!

Доку је примио лопту, наместио се и шутирао, али је Ханцко на гол-линији изблокирао!

60' Лукаку шутира, Дубравка брани

Лукаку је дочекао лопту у петерцу, шутирао у угао, али је Дубравка одбранио.

56' Ипак офсајд!

Чекала се одлука из ВАР собе, Лукаку је био у офсајду.

56' ГОЛ! Лукаку коначно погађа

После корнера, Тросар је послао лопту на другу стативу, Онана је високо скочио и спустио лопту за Лукакуа који ово није могао да промаши.

47' Словаци поново прете

Хараслин се изборио за позицију, шутирао снажно са дистанце, али покрај гола.

46' Настављен је меч

Белгија креће у напад.

Полувреме

Словачка води после 45 минута игре.

42' Поново се обрукао Лукаку

Имао је ситуацију један на један, али Лукаку није успео да исконтролише лопту и упути ударац.

41' Сјајна одбрана Кастелса!

Одличан напад Словачке, Хараслин је ухватио волеј на ивици казненог простора, али је Кастелс дивном реакцијом сачувао мрежу.

36' Онана шутира главом после корнера

Белгија је успела да запрети после корнера, али млак ударац Онане је завршио у рукама Дубравке.

26' Одлични Словаци, Белгија без праве идеје

Словачка одлична за сада - чврста, борбена, сигурна и чува предност.

Белгијанци су имали ону шансу са почетка меча, али осим ње - нема превише позитивних ствари у игри Тедескове екипе.

21' Велика шанса за Тросара

Истрчао је Дубравка са гола, Тросар је имао празан гол али је шутирао преко пречке.

15' Белгија покушава да узврати

Настављају Белгијанци са нападима, сада је изблокиран покушај Докуа.

6' ГОЛ! Словачка води

Велика грешка Жеремија Докуа, Словачка муњевито долази до гола.

Куцка је шутирао, а Иван Шранц покупио одбитак и донео предност Словачкој.

3' Невероватан промашај Лукакуа

Жереми Доку је сјајно пробио одбрану, додао до Де Брујнеа, а овај до Лукакуа.

Нападач је са три метра шутирао право у голмана.

Први напад има Словачка.

Белгија - Словачка, састави тимова:

84' Најбоља прилика за Украјинце

Мудрик је прошао по страни, а онда снажно шутирао, али није било ни близу гола.

77' Добар покушај Судакова

Судаков је добро шутирао са дистанце, али је Ница одбранио, иако је био несигуран.

70' Румунија притиска

Ипак, још увек без конкретне шансе.

57' ГОЛ! Румунија води 3:0!

После корнера, Денис Ман је са лоптом ушао у казнени простор, додао до Драгуша а овај је спровео у мрежу.

53' ГОЛ! Румунија води 2:0

Нови гол Румуна са дистанце, сада је стрелац Марин.

Брза контра Румуније, Разван Марин је завршио прецизним ударцем са двадесетак метара.

Луњин је и сада био на лопти, али му је лопта прошла испод руку.

46' Прете Румуни

Коман је шутирао из дриблинга, али далеко од гола.

Румуни имају лопту.

Полувреме

Румунија води после првих 45 минута игре.

39' Пречка!

Умало да Станчу постигне још лепши гол - шуитирао је директно из корнера, савладао је Луњина, али је лопта погодила пречку.

29' ГОЛ! Румунија води

Фантастичан гол је постигао Николаје Станчу.

Погрешила је одбрана Украјине, лопта је дошла до искусног Станчуа, који је опалио са дистанце и затресао мрежу.

22' Довбик је пробао

Опробао је ударац Артјом Довбик, али је шутирао непрецизно.