Румунија декласирала Украјину, Станчу стрелац најлепшег гола до сада

Репрезентација Румуније победила је Украјину са 3:0 у мечу првог кола групе Е на Европском првенству у Немачкој
Румунија декласирала Украјину, Станчу стрелац најлепшег гола до садаGetty © Sven Hoppe/picture alliance

Како није било изненађења од почетка турнира, Румунија се потрудила да се то промени.

Украјина је била фаворит пред почетак меча првог кола, али је Румунија неочекивано дошла до убедљиве победе.

Није било превише прилика и узбуђења до 29. минута, када је Румунија дошла до предности.

Задња линија Украјине је превише комбиновала, Луњин је на крају приморан да испуца лопту, али је голман Реала то учинио лоше, па је лопта завршила у ногама Румуна.

Брзо је до ње дошао Николаје Станчу, а онда опалио по њој са двадесет и кусур метара.

Луњин није успео да сачува мрежу, па је Румунија дошла до предности.

У наставку меча се очекивао одговор Украјинаца, али је уместо тога, Румунија дошла до брза два гола.

Играо се 53. минута када је Разван Марин затресао мрежу.

Брза контра Румуна, и када се помислило да је напад пропао, Марин је шутирао са дистанце, а Луњин још једном лоше реаговао и лопта је завршила у голу.

Само четири минута касније, у стрелце се уписао и Денис Драгуш, чиме је поставио коначан резултат.

У другом мечу првог кола групе Е, од 18 сати ће се састати Белгија и Словачка.

Фудбалери Румуније ће 22. јуна у другом колу групе Е од 21 сат у Келну играти против Белгије, док ће се Украјина дан раније од 15 часова састати са Словачком у Дизелдорфу.