Прво велико изненађење на ЕП - храбри Словаци срушили Белгију

Репрезентација Словачке савладала је Белгију са 1:0 у мечу првог кола групе Е на Европском првенству
Прво велико изненађење на ЕП - храбри Словаци срушили БелгијуGetty © Sebastian Frej/MB Media

Прво изненађење на турниру приредили су Румуни, а одмах затим су се Словаци побринули за највеће.

Мало ко је очекивао, али Словачка је победила Белгију са 1:0 у Франкфурту.

Меч је, наравно, могао да оде у потпуно супротном смеру, да су Белгијанци искористили неку од бројних добрих прилика.

Већ у трећем минуту, Ромелу Лукаку је имао идеалну прилику, али је са свега три метра шутирао право у голмана Дубравку.

Белгија је имала још један добар напад и прилику, пре него што је стигла казна.

Жереми Доку се поигравао у одбрани, предао лопту противнику, а Иван Шранц сместио лопту у мрежу.

Очекивао се одговор Белгије, али је, потпуно супротно, Словачка играла све сигурније и боље, док Белгијанци нису имали идеју.

Кевин де Брујне потпуно неприметан, као и Доку, па је Словачка на одмор отишла са предношћу од 1:0.

У наставку се слика променила - Белгија је одлучније нападала, почела да ствара прилике, али се Ромелу Лукаку испромашивао.

Није промашио у 56. минуту, када му је Онана сервирао лопту пред голом, али је погодак поништен у ВАР соби, пошто је Лукаку био у офсајду.

Белгија је притискала све јаче, а одбрана Словачке је поклекла још једном, у самој завршници.

Играо се 87. минут када је Опенда пробио по страни, асистирао за Лукакуа, а овај поново затресао мрежу.

Ипак, радост није била дугог века, пошто се опет чекала реакција из ВАР собе.

Опенда је играо руком приликом пријема лопте, па је арбитар погледао снимак, а онда поништио гол.

Фудбалери Румуније су у првом мечу првог кола групе Е савладали Украјину резултатом 3:0.

Фудбалери Словачке ће у другом колу групе Е 21. јуна играти против Украјине, док ће се Белгија дан касније састати са Румунијом.