Французи крварили за победу, аутогол решио дуел са Аустријом

Репрезентација Француске победила је Аустрију са 1:0 у утакмици првог кола групе Д на Европском првенству у Немачкој
Французи крварили за победу, аутогол решио дуел са АустријомGetty © Marius Becker/picture alliance

Аустрија и Француска су одиграле добар меч у Диселдорфу, али је екипа Дидијеа Дешана обавила посао и стигла до циља.

Французи су први запретили преко Килијана Мбапеа, али је његов добар покушај зауставио Патрик Пенц.

Аустрија је имала најбољу прилику на мечу, после дивне акције у 36. минуту - Кристоф Баумгартнер је изашао један на један са голманом Француске, али му је он скинуо зицер.

Одмах је уследила казна, али од играча од којег нису Аустријанци очекивали.

Мбапе је пробио по страни, послао оштру лопту пред гол, а Максимилијан Вебер је неспретно сместио у мрежу.

У наставку је Аустрија имала иницијативу, имала лопту и нападала, али није дошла до конкретне шансе.

Зато јесте Француска, у 55. минуту.

Мбапе је побегао задњој линији, изашао очи у очи са Пенцом, али је, несхватљиво, шутирао поред гола.

Играло се тврдо и чврсто, на ивици грубости, па је тако Антоан Гризман завршио у рекламама и раскрварио главу.

У 80. минуту меча су се сударили Мајк Мањан и Баумгартнер, а у самој завршници је Мбапе је завршио на трави крвавог носа.

Ипак, Француска је успела да сачува мрежу до краја и дође до очекиване, али тешко извојеване, победе.