Дан VI: Реми Хрватске и Албаније, Немци рутински, Шкотска поправила утисак

Хрватска и Албанија одиграле нерешено - 2:2. У другом мечу дана Немачка је савладала Мађарску са 2:0, док су у последњем мечу Шкотска и Швајцарска одиграле нерешено - 1:1

19. јун 2024 • 22:46

82' ГОЛ! Ипак офсајд...

Емболо је изашао један на један са Ганом, лако сместио лопту у мрежу, али је био у офсајду.

78' Ндоје шутира преко гола

Заломио је ка средини Ндоје, али онда шутирао неконтролисано преко гола.

67' Статива!

Шкотску су милиметри делили од новог вођства!

Грант Хенли је најбоље скочио после прекида, шутирао добро главом али право у стативу!

58' Велика шанса за Швајцарску

Ндоје је издржао дуел, наместио се и шутирао поред гола са ивице шеснаестерца.

46` Настављен је меч

Швајцарска има лопту.

Полувреме

После првих 45 минута, резултат је 1:1.

42' Ган брани на другој страни

Џака је шутирао, али је Ган још једном добро реаговао.

41' Шкотска прети из корнера

Мектомини је убацио из корнера, Че Адамс са друге стативе шутирао, али је Зомер био добро постављен и лако одбранио.

33' ГОЛ! Ипак офсајд...

Ндоје је успео да убаци лопту у мрежу, али је био у минималном офсајду.

32' Сјајна одбрана Гана

Ндоје се изборио за позицију, одлично шутирао, али је Ган то одбранио.

Корнер за Швајцарску.

26' ГОЛ! Швајцарска је изједначила

Катастрофална грешка одбране Шкотске, предали су лопту Шаћирију, који је шутирао из прве са двадесетак метара и постигао сјајан гол.

13' ГОЛ! Шкотска води

Брза контра Шкота, Скот Мектомини је завршио уз много среће, пошто је Шер закачио лопту испред свог голмана и скренуо је у мрежу.

1' Почео је меч

Шкотска креће у напад.

Шкотска - Швајцарска, састави тимова:

Крај меча

Немачка - Мађарска 2:0.

90' Мађари на корак од гола

Вили Орбан је шутирао, али је Кимих изблокирао на гол-линији.

78' Мирна завршница

Нема превише узбуђења у завршници меча.

67' ГОЛ! Немачка је увећала предност

Сјајан напад Немаца, акцију је завршио Илкај Гундоган.

60' Добар напад Мађарске

Варга је високо скочио и упутио главом ударац, али изнад гола.

Добар напад Мађара.

55' Напада Немачка

Гулачи је опрезан, интервенисао је и зауставио ударац Тонија Кроса.

Мађари имају лопту.

Полувреме

Немачка води 1:0.

45+2' ГОЛ! Ипак офсајд...

Шалај је затресао мрежу након прекида, али из недозвољене позиције.

44' Мусијала близу другог гола

Одлично је шутирао Мусијала, тик поред стативе.

26' Каква шанса за Мађарску!

Доминик Собослај је страховито шутирао из слободњака, Нојер је "извадио" лопту из гола, а Шалај није успео да пошаље одбитак у мрежу.

22' Важи гол, Немачка води

Потврђен је гол, Немачка води.

22' Чека се ВАР

Ипак ће се проверити ова ситуација.

22' ГОЛ! Немачка води

Џамал Мусијала је сместио лопту у гол, након велике гужве.

Мађари су очекивали да ће арбитар досудити фаул, Гундоган је први стигао до лопте, додао до Мусијале а овај затресао мрежу.

20' Иницијатива Немаца

Полако Немци стежу обруч, али се Мађарска успешно брани.

11' Сјајна шанса за Хаверца

Хаверц је добио дуел са Орбаном, затим снажно шутирао, али је Гулачи фантастично одбранио.

Немачка је пропустила зицер.

5' Први покушај Немаца

Каи Хаверц је примио лопту на боку, ушао у средину и шутирао са ивице казненог простора, али је то учинио млако, па је она завршила у наручју голмана Мађарске.

1' Неопрезан Кимих, Нојер реагује

Шалај је стигао до лопте пре опуштеног Кимиха, али је Нојер реаговао и сачувао мрежу.

Немачка има први напад.

Немачка - Мађарска, састави тимова:

90+5' ГОЛ! Албанија је изједначила!

Клаус Ђасула се искупио за аутогол, завршио је добар напад Албаније и донео изједначење.

90' Још пет минута игре

Меч је продужен за пет минута.

89' Ливаковић брани ударац Хоџе

Добро је шутирао Хоџа са дистанце, али је Ливаковић одбранио.

77' ГОЛ! Преокрет Хрватске

Потпуни преокрет Хрвата.

Будимир је успео да сачува лопту у дуелу, проигра Сучића, овај шутирао и изблокиран је, али се лопта одбила до Ђасуле, а потом у мрежу.

76' Срећа на страни Албанаца

Спетљао се Сучић у казненом простору, Стракоша је дошао до лопте.

74' ГОЛ! Хрватска је изједначила

Хрватска је успела да откључа одбрану Албаније - лопта је дошла до Крамарића, он је сачекао и послао је у мрежу.

67' Албанија из контре до ударца ка голу

Бајрами је вукао ка голу, али је ужасно шутирао са двадесетак метара.

62' Албанија се грчевито брани

Хрватска покушава да пронађе рупу у одбрани противника, али се Албанци дисциплиновано бране.

54' Ковачић прети

Ковачић је шутирао са дистанце, лопта је закачила једног дефанзивца Албаније, али је Стракоша дошао до ње.

50' Прва шанса за Хрвате

Сучић је добио лопту у казненом простору, наместио се и шутирао, али је Стракоша одбранио.

Прва прилика за Хрватску на мечу.

Хрватска има лопту.

Сучић и Пашалић су на терену уместо Брозовића и Мајера.

Полувреме

Хрватска је имала иницијативу, имала лопту, али Албанија је имала конкретне прилике и Албанија има резултат.

45+1' Поново Ливаковић оставља Хрватску у животу

Манај је пробао главом са петерца, али је Ливаковић још једном сачувао гол.

31' Савршена шанса за Албанију!

Модрић је изгубио лопту, Албанција кренула у контру а Аслани је био у ситуацији један на један са голманом.

Ливаковић је, ивај пут, сачувао мрежу.

20' Брозовић је пробао

Покушао је Брозовић са ивице казненог простора, али је био непрецизан.

Хрватска жели што пре до изједначења, али се Албанија добро брани.

15' Поново прети Албанија

Бајрами је добро шутирао, тик поред стативе.

Албанија има корнер.

11' ГОЛ! Албанија води

Шок за Хрватску, која је имала лопту и иницијативу у првих десет минута.

Први озбиљан напад Албаније завршио се голом - Хисај је центрирао, Лачи главом смешта лопту у мрежу.

1' Почела утакмица између Хрватске и Албаније

Први са центра крећу Албанци.

Састави Хрватске и Албаније:

Историјски дуел у Хамбургу

Дуел у Хамбургу између Хрватске и Албаније има и историјску конотацију, пошто ће се две репрезентације први пут суочити на неком такмичењу.

Биће ово прва међусобна утакмица ове две репрезентација, а поред Албаније, Хрвати са још три европске селекције никада нису укрстили копља: Фарским Острвима, Луксембургом и Црном Гором.

Навијачи Хрватске и Албаније заједно навијају и провоцирају Србе

Присталице фудбалских репрезентација Хрватске и Албаније заједно навијају у Хамбургу уочи меча две селекције у другом колу групе Б на Европском првенству у Немачкој.

Локални медији наводе да су се навијачи Хрватске и Албаније окупили су у великом броју у Хамбургу. Они својим песмама и политичким порукама провоцирају друге навијаче, а пре свега присталице Србије и Грчке.

На друштвеним мрежама појавили су се снимци појединих албанских навијача који показују "двоглавог орла", симбол тзв. велике Албаније.