Реми у Хамбургу, Албанија и Хрватска на корак од елиминације

Репрезентације Хрватске и Албаније одиграле су 2:2 у утакмици другог кола групе Б на Европском првенству у Немачкој
Реми у Хамбургу, Албанија и Хрватска на корак од елиминацијеGetty © Dan Mullan

Хаотичан меч одиграле су Хрватска и Албанија у Хамбургу.

Хрватска је била на прагу шокантног пораза од Албаније, који би значио највероватније и елиминацију са Европског првенства.

Али, за два минута је екипа Златка Далића успела да преокрене и дође надомак тријумфа.

Међутим, Албанци су у последњим тренуцима дошли до бода, који не значи претерано ни једној, ни другој екипи.

Хрвати су као фаворити ушли у дуел са Албанијом, али је тим Бразилца Силвиња успео да учини исто оно што је учинио и у мечу са Италијанима - да поведе.

После 11 минута игре, Асани је послао одличну лопту пред гол Хрватске, Лачи високо скочио и главом савладао несигурног Доминика Ливаковића.

Хрватска је имала лопту, имала иницијативу, али није успевала нити једну конкретну шансу да створи.

Албанија се одлично бранила, а онда претила из контранапада.

Далић је на почетку другог дела игре раздрмао екипу, пошто је у игру убацио Луку Сучића и Марија Пашалића, али је кључни играч био Анте Будимир, који је на терен ушао у 69. минуту.

Управо је нападач Осасуне асистирао Крамарићу у 74. минуту за изједначење, а онда два минута касније проиграо Сучића пре гола за преокрет.

Сучић је шутирао, његово ударац је изблокиран, али је лопта погодила Ђасулу и завршила у мрежи.

Било је потребно извесно време Албанцима да се тргну после шока, а онда су кренули свим силама у напад.

Исплатило се све у петом минуту судијске надокнаде, када се Клаус Ђасула искупио за аутогол, па завршио добар напад прецизним ударцем.

У последњем колу, Хрватска ће играти са Италијом, а Албанија против Шпаније.

Италијани и Шпанци, који имају по три бода, свој меч играју у четвртак од 21.00.