Немци без драме до нове победе, Мусијала и Гундоган срушили Мађарску

Репрезентација Немачке савладала је Мађарску са 2:0 у утакмици другог кола групе А на Европском првенству
Немци без драме до нове победе, Мусијала и Гундоган срушили МађарскуGetty © Chris Ricco - UEFA

Немачка је, без драме и већих проблема, оправдала улогу фаворита и уписала нове бодове на Европском првенству.

Немци су на стадиону у Штутгарту победили Мађарску са 2:0 и обезбедили пласман у наредну рунду такмичења.

Мађари су добро започели и први запретили, али је Немачка до предности дошла после 22 минута игре.

Илкај Гунгоган је искористио непажњу одбране Мађарске, која је чекала да арбитар досуди фаул, додао лопту до Џамала Мусијале, а млади фудбалер постигао други гол на турниру.

Мађарска је опасно запретила преко Доминика Собослаја, који је намучио Нојера ударцем из слободног ударца.

Мађари су успели да затресу мрежу, у надокнади првог дела игре, али је гол Роланда Шалаја поништен због офсајда.

Немачка је увећала предност у 67. минуту, када је добру акцију прецизним ударцем завршио капитен Гундоган.

У завршници меча није било превише узбуђења, па је Немачка уписала нову победу.

У другом мечу групе А састају се Швајцарска и Шкотска.