Шкотска освојила бод, Швајцарској поништена два гола

Репрезентације Шкотске и Швајцарске одиграле су нерешено - 1:1 у утакмици другог кола групе А на Европском првенству у Немачкој
Шкотска освојила бод, Швајцарској поништена два голаGetty © Richard Sellers/Sportsphoto/Allstar

Загрмеле су гајде у Келну и најавиле одлучну и борбену Шкотску, жељну да поправи утисак из првог меча.

И брзо су Шкоти успели у томе - већ у 13. минуту игре су дошли до предности.

Контранапад, Макгин је проиграо Мактоминија, а овај шутирао ка голу не баш идеално.

Ипак, Фабијан Шер је интервенисао испред голмана и само га преварио и сместио лопту у своју мрежу.

Све што је добро урадила, Шкотска је просула у 26. минуту.

Ужасна повратна лопта ка голману, Џердан Шаћири је први дошао до ње, сјајно шутирао из прве и донео Швајцарској изједначење.

Још једном се тресла мрежа Ангуса Гана, када је сналажљиви Дан Ндоје у 33. минуту постигао гол. Ипак, нападач Болоње се активирао из офсајда, па је овај погодак поништен.

Швајцарска је била близу гола у 58. минуту, када је Ндоје из одличне позиције шутирао поред гола.

А Шкоти су били још ближи - Грант Хенли је високо скочио после прекида, шутирао главом, али право у стативу.

Мрежа се затресла у завршници меча, али је Емболо био у офсајду, па је и овај погодак поништен.

Немачка је једина обезбедила пласман у наредну фазу, пошто је на првом месту са шест бодова.

Швајцарска има четири, Шкотска један док је Мађарска без бодова.

У последњем колу састају се Немачка - Швајцарска, односно Шкотска - Мађарска.