Србија у надокнади до бода, Јовић сачувао "орлове" од бруке против Словеније

Фудбалска репрезентација Србије одиграла је нерешено са Словенијом 1:1 (0:0,) у другом колу Групе Ц на Европском првенству. "Орлови" након два меча имају један освојен бод, па ће дуел са Данском (25. јун) одлучивати о њиховој судбини на шампионату Европе у Немачкој
Србија у надокнади до бода, Јовић сачувао "орлове" од бруке против СловенијеGetty © Sebastian Widmann - UEFA

Мало је недостајало да фудбалска репрезентација Србије приреди још једно велико разочарање на великим турнирима.

Секунде су делиле Словенију од историјске прве победе на Европском првенству, а изабранике Драгана Стојковића Пиксија до новог пораза.

Водили су Словенци од 69. до 95. минута сусрета, али је у последњим секундама Србија изједначила и стигла до бода.

Неизвесна утакмицу одиграну на "Фудбалској арени" (Алијанц) у Минхену, решена је у последњих двадесетак минута.

Словенија је искористила кикс и изгубљену лопту "орлова" на противничкој половини, повела напад у транзицији и крунисала га поготком Карничника.

До гола и првог бода на шампионату, "орлови" су стигли поготком у петом минуту надокнаде.

Корнер је извео Илић, а најбољи у скоку био је Лука Јовић, који је постигао изузетно битан погодак.

Након два одиграна меча у Групи Ц, Србија има један освојен бод, док је Словенија на два.

За разлику од меча са Енглеском, Србија је почела сусрет нешто боље.

"Орлови" су хтели да диктирају уводни темпо и да траже начин да пробију противничку одбрану, те створе нешто изгледнију прилику.

Ипак, већ након пар минута је утакмица добила другачији заокрет.

Словенци су почели да играју слободније и то је резултовало узбуђењима пред голом Србије.

Прво је Черин шутирао са дистанце у Рајковића, а потом је Млакар из солидне ситуације, такође опробао ударац који је завршио у рукама српског голмана.

Први шут у оквир гола ривала у првом делу меча, Србија је имала у 27. минуту, када је Влаховић главом послао лопту до Облака.

До краја првог дела меча, обе екипе могле су до гола, али се резултат није мењао.

"Орлови" су након корнера у 30. минуту успели да убаце лопту готово до гол-линије ривала, али је тамо интервенисао дефанзивац  Словеније.

Осам минута касније, срећа је била савезник селекције Драгана Стојковића Пиксија.

Публика на стадиону је већ видела лопту у голу Рајковића, али је након шута Елшника, она погодила стативу.

На одбитак је налетео Шешко, који је пребацио небрањен гол Словеније.

Митровић је пар минута касније успео да покаже своје физичке способности, када је издржао дуел са ривалом у противничком петерцу, али је Облак одбранио његов покушај изблиза.

Друго полувреме донело је доста узбуђења и два голаа.

Меч је решен у последњих двадесетак минута, када су обе селекције постигле по један погодак.

Словенци су у 69. минуту повели преко Карничника, када су повели одличан контра-напад и претворили га у погодак.

Деловало је да ће се изабраници селектора Кека успешно одбранити, али је Србија у последњој секунди стигла до изједначења.

Велико славље како фудбалерима и клупи наше селекције, тако и великом броју навијача, донео је Лука Јовић.

Српски нападач био је највиши у скоку након корнера и главом послао лопту у мрежу.

Наредни меч, Србија ће одиграти против селекциjе Данске, 25. јуна од 21.00.

• 20. јун 2024 • 16:55

16:55

Крај меча

Словенија - Србија 1:1.

• 16:52

90+5' ГООООЛ! Србија је изједначила!

Лука Јовић је стрелац!

• 16:51

90' Још пет минута игре

Играће се још пет минута.

• 16:46

87' Опсада гола Јана Облака

Игра се пред голом Словеније, али нема већих опасности по Јана Облака.

• 16:40

83' Покушај Самарџића

Неколико играча је нанизао Самарџић, па шутирао поред гола.

• 16:37

80' Словенци близу другог гола

Умало је Карничник ставио тачку, шутирао је поред стативе.

• 16:29

72' Пречка!

Митровић је шутирао, погодио је пречку.

• 16:26

69' ГОЛ! Словенија води

Брз контранапад Словеније, Жан Карничник је завршио акцију голом.

• 16:22

65' Двострука измена

Лукић и Влаховић напуштају терен, у игри су Лука Јовић и Сергеј Милинковић-Савић.

• 16:16

58' Добар Шешков покушај

Контра Словенаца, Бенјамин Шешко је лепо шутирао са ивице казненог простора, али је Рајковић одлично реаговао.