Србија у надокнади до бода, Јовић сачувао "орлове" од бруке против Словеније

Фудбалска репрезентација Србије одиграла је нерешено са Словенијом 1:1 (0:0,) у другом колу Групе Ц на Европском првенству. "Орлови" након два меча имају један освојен бод, па ће дуел са Данском (25. јун) одлучивати о њиховој судбини на шампионату Европе у Немачкој

Мало је недостајало да фудбалска репрезентација Србије приреди још једно велико разочарање на великим турнирима.

Секунде су делиле Словенију од историјске прве победе на Европском првенству, а изабранике Драгана Стојковића Пиксија до новог пораза.

Водили су Словенци од 69. до 95. минута сусрета, али је у последњим секундама Србија изједначила и стигла до бода.

Неизвесна утакмицу одиграну на "Фудбалској арени" (Алијанц) у Минхену, решена је у последњих двадесетак минута.

Словенија је искористила кикс и изгубљену лопту "орлова" на противничкој половини, повела напад у транзицији и крунисала га поготком Карничника.

До гола и првог бода на шампионату, "орлови" су стигли поготком у петом минуту надокнаде.

Корнер је извео Илић, а најбољи у скоку био је Лука Јовић, који је постигао изузетно битан погодак.

Након два одиграна меча у Групи Ц, Србија има један освојен бод, док је Словенија на два.

За разлику од меча са Енглеском, Србија је почела сусрет нешто боље.

"Орлови" су хтели да диктирају уводни темпо и да траже начин да пробију противничку одбрану, те створе нешто изгледнију прилику.

Ипак, већ након пар минута је утакмица добила другачији заокрет.

Словенци су почели да играју слободније и то је резултовало узбуђењима пред голом Србије.

Прво је Черин шутирао са дистанце у Рајковића, а потом је Млакар из солидне ситуације, такође опробао ударац који је завршио у рукама српског голмана.

Први шут у оквир гола ривала у првом делу меча, Србија је имала у 27. минуту, када је Влаховић главом послао лопту до Облака.

До краја првог дела меча, обе екипе могле су до гола, али се резултат није мењао.

"Орлови" су након корнера у 30. минуту успели да убаце лопту готово до гол-линије ривала, али је тамо интервенисао дефанзивац  Словеније.

Осам минута касније, срећа је била савезник селекције Драгана Стојковића Пиксија.

Публика на стадиону је већ видела лопту у голу Рајковића, али је након шута Елшника, она погодила стативу.

На одбитак је налетео Шешко, који је пребацио небрањен гол Словеније.

Митровић је пар минута касније успео да покаже своје физичке способности, када је издржао дуел са ривалом у противничком петерцу, али је Облак одбранио његов покушај изблиза.

Друго полувреме донело је доста узбуђења и два голаа.

Меч је решен у последњих двадесетак минута, када су обе селекције постигле по један погодак.

Словенци су у 69. минуту повели преко Карничника, када су повели одличан контра-напад и претворили га у погодак.

Деловало је да ће се изабраници селектора Кека успешно одбранити, али је Србија у последњој секунди стигла до изједначења.

Велико славље како фудбалерима и клупи наше селекције, тако и великом броју навијача, донео је Лука Јовић.

Српски нападач био је највиши у скоку након корнера и главом послао лопту у мрежу.

Наредни меч, Србија ће одиграти против селекциjе Данске, 25. јуна од 21.00.

20. јун 2024 • 16:55

Крај меча

Словенија - Србија 1:1.

90+5' ГООООЛ! Србија је изједначила!

Лука Јовић је стрелац!

90' Још пет минута игре

Играће се још пет минута.

87' Опсада гола Јана Облака

Игра се пред голом Словеније, али нема већих опасности по Јана Облака.

83' Покушај Самарџића

Неколико играча је нанизао Самарџић, па шутирао поред гола.

80' Словенци близу другог гола

Умало је Карничник ставио тачку, шутирао је поред стативе.

72' Пречка!

Митровић је шутирао, погодио је пречку.

69' ГОЛ! Словенија води

Брз контранапад Словеније, Жан Карничник је завршио акцију голом.

65' Двострука измена

Лукић и Влаховић напуштају терен, у игри су Лука Јовић и Сергеј Милинковић-Савић.

58' Добар Шешков покушај

Контра Словенаца, Бенјамин Шешко је лепо шутирао са ивице казненог простора, али је Рајковић одлично реаговао.

55' Повукли су се Словенци, иницијатива Србије

"Орлови" све сигурнији, имају лопту и покушавају да нападну.

51' Нова прилика за Митровића

Митовић је добио одличан пас од Тадића, пробао главом, изблокиран је па ће Србија добити нови корнер.

50' Умало аутогол!

Лопта пред гол Словенаца, Бијол је умало послао у мрежу.

Корнер за Србију.

47' Велика шанса за Митровића!

Фантастично је одиграо Тадић, Митровић покушао да пребаци Облака, али је голман Словеније сачувао мрежу.

46' Настављен је меч

Једна промена у тиму Србије.

Уместо Младеновића, на терену је Мијат Гаћиновић.

Полувреме

Нема промене резултата у првих 45 минута игре.

44' Изблокиран Лукић

Шутирао је Лукић са ивице казненог простора, али је изблокиран.

41' Велика шанса за Митровића!

Прихватио је лопту Митровић, а потом шутирао, али је Облак одбранио.

Преблизу је био нападач Србије.

38' Статива!

Много среће је имала Србија сада!

Елшник је направио слалом, а онда погодио стативу.

У наставку је шутирао Шешко, био је близу гола.

30' Србија близу гола

Велика гужва пред голом Јана Облака, мало је недостајало да до лопте дође Митровић и пошаље је у мрежу.

27' Влаховић шутира, Облак брани

Први ударац Србије ка голу Словеније.

Влаховић је шутирао главом из тешке позиције, али Облак долази до лопте без превише проблема.

25' Жути картон за Младеновића

Закаснио је Младеновић, направио фаул и добио жути картон.

23' Словенија опаснија

Словенци делују одлучније и изгледа као да имају идеју како да нападну гол Предрага Рајковића.

17' Србија преузима иницијативу

"Орлови" имају више лопту у ногама, али за сада нема конкретног напада и прилике.

8' Нови опасан напад Словеније

Млакар се изборио за позицију, шутирао добро - право у Рајковића.

Словенија опаснија на старту меча.

4' Први ударац Словеније

Саша Лукић је изгубио лопту, Гнезда Черин је шутирао са дистанце, али право у Рајковића.

1' Почео је меч

Словенци имају први напад.

Интонирају се химне

Ускоро ће почети меч.

Ђоковићева порука фудбалерима

Као и пред почетак меча са Енглеском, пуштена је порука пподршке Новака Ђоковића.

У Минхену је и Олга Даниловић

На стадиону у Минхену је и српска тенисерка Олга Даниловић.

Стартне поставе Србије и Словеније:

Састав Словеније за меч са "орловима"

Селектор Словеније Матјаж Кек одлучио се за следећих 11 играча: Облак - Карничник, Дркушић, Бијол, Јанжа – Стојановић, Елшник, Гнезда Церин, Млакар – Шпорар и Шешко.

Стартне поставе - Тадић од старта, Сергеј на клупи

Србија утакмицу против Словеније почиње у следећем саставу: Рајковић - Миленковић, Вељковић, Павловић - Младеновић, Живковић, Илић, Лукић - Тадић, Влаховић и Митровић.

За разлику од првог дуела са Енглезима, Пикси меч креће са Младеновићем по левом боку, Илић је уместо Гудеља на средини терена, док се капитен Тадић враћа у стартну поставу уместо Сергеја Милинковића-Савића.

Табела групе Ц:

Навијачи Србије и Словеније заједно на путу ка стадиону

Лепе слике стижу из Минхена - навијачи Србије и Словеније једни поред других кренули су ка "Алијанц арени".

И очи највећих звезда упрте у Минхен – Ђоковић уз Србију, Дончић уз Словенију

Дуел Србије и Словеније на Еуру у Немачкој изазвао је велику пажњу и код две највеће балканске спортске звезде – Новака Ђоковића и Луке Дончића.

Навијачи метроом кренули ка "Алијанц арени"

Навијачи Србије и Словеније кренули су метроом ка "Алијанц арени", где се од 15 часова састају две фудбалске селекције.

УЕФА уместо заставе Србије новинарима грешком послала хрватску

Европска фудбалска унија у мејлу који шаље акредитованим новинарима, у којем се наводе активности за наредни дан, грешком је уместо заставе Србије послала хрватску.

У најави меча између фубалера Србије и Словеније, уместо заставе Србије нашла се застава Хрватске, а такође, уместо заставе Италије стављена је застава Мађарске.

УЕФА је накнадно исправила пропуст и послала исправну заставу Србије.

"Лука Дончић један је од нас!"

Навијачи Србије упутили су поруку словеначким "супарницима" - "Лука Дончић један је од нас", ори се из грла фанова "орлова", који јасно алудирају на српско порекло најбољег словеначког кошаркаша.

Навијачи "орлова" у Минхен стигли са свих страна света

Међу навијачима који су у Минхен стигли да подрже фудбалску репрезентацију Србије на Европском првенству налазе се фанови од Ванкувера до Мелбурна.

Премијер Србије обишао "орлове" и пружио им подршку пред меч са Словенијом

У дану када репрезентација Србије игра једну од најважнијих утакмица у новијој историји нашег фудбала, "орлове" је у Минхену посетио председник Владе Републике Србије Милош Вучевић.

Премијера су дочекали председник ФСС Драган Џајић, селектор Драган Стојковић и директор репрезентације Стеван Стојановић.

"Весели се српски роде" и "Косово је срце" Србије ори се Минхеном

"Весели се српски роде, српски роде, до слободе", ори се Минхеном. Одмах потом је могло да се чује и да је Косово срце Србије.

И Словенци ће имати подршку навијача

Попут репрезентације Србије, и словеначки фудбалери имаћи значајну подршку својих присталица са трибина "Алијанц арене".

Данас игра Србија!

Уз снимке интонирања химне "Боже правде" пред дуел са Енглезима, ФСС је најавио меч "орлова" са Словенијом.

Драган Стојковић, а није Пикси

Међу живописним навијачима "орлова" у Минхену је и Драган Стојковић, а није Пикси. Погледајте занимљиву причу саговорника репортера РТ Балкан.

Румун главни судија меча на "Алијанц арени"

Иштван Ковач из Румуније биће главни судија на мечу између Србије и Словеније у другом колу Групе Ц на Европском првенству у Немачкој.

Пикси најавио три промене

Селектор Србије Драган Стојковић Пикси најавио је три промене у саставу "орлова" у односу на онај који је почео утакмицу са Енглезима.

Српски навијачи "окупирали" Марјанплац

Велики број навијача "орлова" увелико се налази на Марјанплацу у Минхену, одакле следи полазак на "Алијанц арену", где Србија и Словенија од 15 часова играју меч другог кола Групе Ц на Европском првенству.