Шпанци потврдили класу, Италија закомпликовала пролаз

Фудбалска репрезентација Шпаније савладала је селекцију Италије са 1:0 у мечу другог кола Групе Б на Европском првенству у Немачкој
Шпанци потврдили класу, Италија закомпликовала пролазGetty © PressFocus/MB Media

"Фурија" је само додатно потврдила свој квалитет и статус на шампионату Европе.

Изабраници селектора Де ла Фуентеа су већи део меча били бољи ривал, имали више лопту у ногама, стварали већи број шанси и на крају заслужено славили.

Упркос бројним узбуђењима пред оба гола (али углавном пред оним на којем је бранио Донарума), једини гол на мечу виђен је у 55. минуту сусрета.

Нико Вилијамс, који је задавао главобоље дефанзивцима Италије, пробио је по левој страни и центрирао у шеснаестерац ривала.

Тамо Мората успева само да закачи лопту, али је то преварило Донаруму, који лоше интервенише, а лопта погађа Калафијорија, који постиже аутогол.

До краја сусрета виђене су шансе на обе стране терена, али промене резултата није било.

Након два одиграна кола, Шпанија има две победе и прва је на табели Групе Б.

Италија остаје на три, док Хрватска и Албанија имају по бод.

У последњем колу групне фазе, Шпанија ће играти против Албаније, док ће Италија играти са Хрватском за пролаз у нокаут фазу такмичења.

• 20. јун 2024 • 22:53

22:53

Крај меча, Шпанија је победила Италију

Аутоголом Келафијорија у 55. минуту, Шпанија стиже до победе над Италијом у другом колу Групе Б.

• 22:28

71' - Вилијамс погађа пречку

Сјајан продор левог крила Шпаније, које је изборило позицију за шут и "опалило" по лопти, која погађа пречку.

• 22:12

55' - ГОЛ! Шпанија води

Аутоголом Калафијорија, Шпанија стиже до вођства.

Вилијамс је убацио оштру лопту у петерац ривала, а тамо је дефанзивац Италије смешта у своју мрежу.

• 22:10

52' - Велики промашај Педрија

Кукуреља је пробио по левој страни, упутио сјајну повратну лопту у петерац ривала ка Педрију, али везиста Шпаније шутира поред гола.

Велику прилику не користи "фурија".

• 22:04

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме у Гелзенкирхену...

• 21:48

Полувреме: Шпанија - Италија 0:0

Упркос узбуђењима, углавном пред голом Италије, промене резултата у првих 45 минута није било.

• 21:11

10' - Нова шанса за Шпанију, Вилијамс непрецизан

Педри је повукао транзициони напад Шпаније и одложио за Морату на леву страну. Уследио је савршен центаршут ка Вилијамсу, који главом са пар метара удаљености, шутира поред гола Италије.

Остаје 0:0.

• 21:02

2' - Сјајан старт, Шпанија умало до гола

Одлично је пробио Нико Вилијамс по левој страни, уследио је центаршут ка Педрију и ударац главом, али и фантастична реакција голмана Донаруме.