Шпанци потврдили класу, Италија закомпликовала пролаз

Фудбалска репрезентација Шпаније савладала је селекцију Италије са 1:0 у мечу другог кола Групе Б на Европском првенству у Немачкој

"Фурија" је само додатно потврдила свој квалитет и статус на шампионату Европе.

Изабраници селектора Де ла Фуентеа су већи део меча били бољи ривал, имали више лопту у ногама, стварали већи број шанси и на крају заслужено славили.

Упркос бројним узбуђењима пред оба гола (али углавном пред оним на којем је бранио Донарума), једини гол на мечу виђен је у 55. минуту сусрета.

Нико Вилијамс, који је задавао главобоље дефанзивцима Италије, пробио је по левој страни и центрирао у шеснаестерац ривала.

Тамо Мората успева само да закачи лопту, али је то преварило Донаруму, који лоше интервенише, а лопта погађа Калафијорија, који постиже аутогол.

До краја сусрета виђене су шансе на обе стране терена, али промене резултата није било.

Након два одиграна кола, Шпанија има две победе и прва је на табели Групе Б.

Италија остаје на три, док Хрватска и Албанија имају по бод.

У последњем колу групне фазе, Шпанија ће играти против Албаније, док ће Италија играти са Хрватском за пролаз у нокаут фазу такмичења.

20. јун 2024 • 22:53

Крај меча, Шпанија је победила Италију

Аутоголом Келафијорија у 55. минуту, Шпанија стиже до победе над Италијом у другом колу Групе Б.

71' - Вилијамс погађа пречку

Сјајан продор левог крила Шпаније, које је изборило позицију за шут и "опалило" по лопти, која погађа пречку.

55' - ГОЛ! Шпанија води

Аутоголом Калафијорија, Шпанија стиже до вођства.

Вилијамс је убацио оштру лопту у петерац ривала, а тамо је дефанзивац Италије смешта у своју мрежу.

52' - Велики промашај Педрија

Кукуреља је пробио по левој страни, упутио сјајну повратну лопту у петерац ривала ка Педрију, али везиста Шпаније шутира поред гола.

Велику прилику не користи "фурија".

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме у Гелзенкирхену...

Полувреме: Шпанија - Италија 0:0

Упркос узбуђењима, углавном пред голом Италије, промене резултата у првих 45 минута није било.

10' - Нова шанса за Шпанију, Вилијамс непрецизан

Педри је повукао транзициони напад Шпаније и одложио за Морату на леву страну. Уследио је савршен центаршут ка Вилијамсу, који главом са пар метара удаљености, шутира поред гола Италије.

Остаје 0:0.

2' - Сјајан старт, Шпанија умало до гола

Одлично је пробио Нико Вилијамс по левој страни, уследио је центаршут ка Педрију и ударац главом, али и фантастична реакција голмана Донаруме.

1' - Почео је меч

Након интонирања химни, почео је меч у Гелзенкирхену...

Познати су сатави тимова за меч Шпаније и Италије:

Крај меча

Енглеска - Данска 1:1.

85' Данци прете

Неколико добрих напада Данаца, Хојбјерг је још једном шутирао са дистанце али поред гола.

Енглези се озбиљно муче у завршници.

72' Велика шанса за Воткинса

Тек што је ушао у игру, Оли Воткинс се нашао у одличној прилици.

Примио је лопту од Белингема, али је његов ударац зауставио Каспер Шмајхел.

56' Статива!

Фил Фоден је шутирао са велике удаљености, али је статива зауставила лопту.

53' Енглези близу новог вођства

Сака је некако примирио дугу лопту, онда шутирао главом из тешке позиције, а лопта је завршила поред гола.

46' Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

Полувреме

Данска - Енглеска 1:1.

34' ГОЛ! Данска је изједначила

Сјајан гол је постигао Мортен Хјулманд!

Везиста Спортинга је опалио по лопти са 28 метара, лопта од стативу улази у гол!

26' Без превише узбуђења

Енглеска је рано дошла до гола, Данска сада има лопту, али нема конкретних прилика.

18' ГОЛ! Енглеска води

Неодлучну реакцију одбране Данске искористио је Хари Кејн и донео предност свом тиму.

13' Фоден шутира непрецизно

Фоден је избацио чувара, ушао је у казнени простор и шутирао, али далеко изнад гола.

2' Данци први прете

Хојбјерг је шутирао са дистанце на старту меча, али је Пикфорд одбранио.

1' Почео је меч

Први напад на мечу има Енглеска.

Данска - Енглеска, састави тимова:

Србија - Словенија 1:1

У првом данашњем мечу, који је гледала читава земља, Србија и Словенија одиграле 1:1.