Дан VIII: Прва "нула" на првенству, победе Украјине и Аустрије

Осмог дана Европског првенства на програму су нове три утакмице, победе су оствариле Украјина и Аустрија, док је виђен и први меч без погодака
Дан VIII: Прва "нула" на првенству, победе Украјине и АустријеGetty © Richard Sellers/Allstar / Contributor

Изузетно атрактивно, узбудљиво и ефикасно Европско првенство настављено је првом победом Украјине у Немачкој.

Украјинци су преокренули против Словачке и победили 2:1 (0:1), иако су на полувремену имали гол заостатка.

И у групи Д започета је друга рунда и то на "Олимпијском стадиону" у Берлину, на терен се вратио Роберт Левандовски, али је Аустрија ипак савладала Пољску резултатом 3:1 (1:1).

Програм су у Лајпцигу затвориле Холандија и Француска и, иако се очекивала нова голеада, добили смо прву утакмицу на којој нису виђени погоци – 0:0.

• 21. јун 2024 • 22:52

22:52

90+5' Крај меча! Без голова у утакмици Холандије и Француске!

И то се догодило, добили смо прву утакмицу без голова. Холандија и Француска су одиграле нерешено 0:0.

• 22:28

69' Поништен гол Холандије!

Дуго ће се причати о овој одлуци судије Тејлора и његове екипе. Ћави Симонс је постигао гол после једног одбитка и одбране Мањана, а помоћни арбитар је дигао заставицу јер је Дамфрис био поред чувара мреже Француске. Уследила је ВАР провера од скоро три минута и екипа из собе је потврдила одлуку да нема поготка.

• 22:24

65' Поново Гризман промашује "мртву" шансу

Све јача офанзива и сада и најбоља шанса за Француску у другом полувремену. Канте је проиграо Гризмана, овај опет у петерцу лоше прихватио лопту и слабо шутирао, а Вербруген одбранио и спасао чист гол.

• 22:21

63' "Триколори" све ближи поготку

Трећи покушај у последњих неколико минута, овај је био и најближи. Опет центаршут Дембелеа, сада је Чуамени био највиши у скоку и шутирао главом тик изнад гола.

• 22:19

60' Французи стежу обруч

Поново период офанзивније игре "галских петлова". Тирам је створио себи позицију за шут са ивице казненог, лопта одлази поред леве стативе.

• 22:16

57' Прво какво-такво узбуђење у наставку

Виђено је пред голом Холандије, али Рабио није добро захватио лопту после центаршута Дембелеа.

• 22:04

46' Почело друго полувреме

Настављена утакмица у Лајпцигу, чекамо нападаче и голове.

• 21:48

45+2' Крај првог полувремена

Без голова у Лајпцигу између Холандије и Француске.

• 21:30

28' Сада и Тирам непрецизан из изгледне ситуације

Побегао је Маркус Тирам чуварима и добио одличну лопту низ десну аут-линију. Искоса са те стране је шутирао, био у изгледној ситуацији, али није упутио добар ударац.

• 21:16

14' Невероватни промашаји Гризмана

Капитен "триколора" у тридесетак секунди имао две изгледне шансе. Код прве је из петерца пропустио да проследи лопту у гол, иако је добио лоше додавање Рабиоа, док је код друге његов шут "са пенала" завршио тик поред леве стативе.