Грузија исписала историју, Португалци одлични, Белгија се вратила у живот

Грузија и Чешка одиграле 1:1. Португалија савладала Турску са 3:0, док је у последњем данашњем мечу Белгија савладала Румунију са 2:0

22. јун 2024 • 22:48

Крај меча

Белгија - Румунија 2:0.

82' Каква прилика за Белгију!

Караско је повукао контру, проиграо Леандра Тросара, а овај, уместо да шутира, покушао је да дода лопту до Лукакуа, па је одбрана Румуније интервенисала.

80' ГОЛ! Де Брујне је стрелац

Побегао је Де Брујне одбрани, сместио лопту у мрежу и, можда, ставио тачку.

75' Покушај Марина са дистанце

Разван Марин је шутирао са велике удаљености, али није било опасности по гол Белгије.

68' Ман није искористио прилику да изједначи

Румунија је имала најбољу шансу да дође до изједначења.

Ман је шутирао право у Кастелса.

63' Ипак офсајд!

Још једном је поништен гол Белгији.

Још једном (трећи пут на турниру) Лукакуу.

Сада су милиметри одлучивали.

63' ГОЛ! Белгија води 2:0

Ромелу Лукаку је коначно постигао гол.

Један на један са противничким голманом, рутински је ово завршио нападач Белгије.

62' Доку претерује са дриблинзима

Жереми Доку дрибла, предуго и превише.

На крају је шутирао, али је то учинио много лошије него што дрибла.

52' Де Брујне је пробао са дистанце

Наместио се и шутирао Де Брујне, лопта је прошла тик поред стативе.

48' Велика шанса за Румунију

Михаила је био у доброј позицији, али је шутирао лоше са ивице казненог простора.

46` Настављен је меч

Румунија има лопту.

Полувреме

Белгија има гол предности.

45' Румуни прете из корнера

Бурка је пробао главом после корнера, али далеко изнад гола.

39' Добар напад Румуна

Мало је недостајало да Драгуш дође до лопте и искористи неодлучност одбране Белгије.

30' Одличан ударац Докуа, брани Ница

Жереми Доку је дриблао, па онда одлично шутирао из "мртвог" угла, али је Ница сачувао мрежу.

25' Иницијатива Белгије

Белгијанци имају лопту, али нема конкретних прилика у овом периоду утакмице.

19' Ница брани одличан покушај Белгијанаца

Кевин де Брујне је феноменално нанизао неколико играча, додао до Лукебакија, који, иако је оклевао, на крају добро шутира.

Голман Румуније је сада сачувао мрежу добром интервенцијом.

13' Изблокиран Лукаку

Одлично се заградио и окренуо Лукаку, али је његов ударац изблокиран у последњем тренутку.

5' Кастелс чува мрежу

Драгушин је високо скочио и добро тукао главом, Кастелс избацује лопту у корнер.

3' Румуни не кажњавају поигравање у задњој линији

Вертонген је изгубио лопту у шеснаестерцу, Румуни ће имати корнер.

2' ГОЛ! Белгија води!

Од другог минута Белгија води.

Лукаку је оставио лопту Тилемансу, а он добрим ударцем ван казненог простора доноси Белгији предност.

1' Почео је меч

Белгија креће у напад.

Белгија - Румунија, састави тимова:

70' Без превише узбуђења

Делује да су и Турци одустали.

56' ГОЛ! Бруно Фернандес је стрелац

Дивно кретање Роналда, који се нашао очи у очи са голманом, али је несебично додао Бруну, којем није тешко да је смести у гол.

Турска има два гола заостатка.

Полувреме

Велика предност за Португалију.

45' Размахао се Цвајер

Феликс Цвајер је показао пет картона у првом делу игре - три турским фудбалерима, два Португалцима.

41' Кокчу покушава са дистанце

Шутирао је Оркун Кокчу са дистанце, али је Коста то одбранио.

37' Турци покушавају да се врате у меч

Турска покушава да дође до гола до одласка на одмор, али Пепе блиста у задњој линији, иако је у петој деценији.

29' ГОЛ! Нестваран гол за Португалију

Каква грешка Турске!

Невероватан гол!

Пропала је акција Португалије, Акајдин је вратио голману, а није видео да је и он кренуо ка лопти.

21' ГОЛ! Португалија води

Коначно су Португалци пробили одбрану Турске.

Добар напад по левом боку, лопта је дошла до Бернарда Силве у казненом простору, а фудбалер Манчестер ситија је закуцао у мрежу.

15' Иницијатива Португалије

Добро игра Португалија, али се Турска одлично брани.

8' Сада прете Португалци

Роналдо је главом покушао из тешке ситуације, али није успео да је захвати како је желео.

6' Добар напад Турске

Одбрана Португалије реагује испред Актуркоглуа.

Турска има корнер.

Први напад има Португалија.

Турска - Португалија, састави тимова:

Крај меча

Грузија - Чешка 1:1.

90+5' Каква прилика за Грузију!

У последњим секундама је Грузија пропустила савршену прилику из контре.

Три на један, Лобџанидзе је био сам пред голом, али је шутирао преко гола.

90' Још пет минута игре

Пет минута наде за Чехе.

75' Притискају Чеси

Потпуна иницијатива Чешке, Грузија се грчевито брани.

68' Пех за Чешку, Шик не може да настави меч

Мојмир Хитил је на терену уместо Патрика Шика, који због повреде не може да настави меч.

59' ГОЛ! Шик је изједначио

Одмах је кажњена Грузија.

После корнера, шутирао је главом Лингр, лопта је погодила стативу, али се одбила до Шика, па од њега у мрежу.

58' Велику шансу пропушта Грузија

Кваратскелија је вукао дуго лопту, проиграо Меквабишвилија, а овај шутирао поред гола.

55' Чеси све нервознији

У првом делу су играли агресивно и добро у офанзиви, сада Чеси не знају како до прилике.

Двоструку измену прави селектор.

Чешка креће у напад.

Полувреме

Грузија води после 45 минута игре.

45+5' Мамардашвили још једном невероватан!

Патрик Шик је имао савршену прилику да одмах изједначи, али је Мамардашвили још једном фантастичан.

45+4' ГОЛ! Грузија води!

Микаутадзе је сигуран са пенала, Грузија води.

45+2' Пенал за Грузију!

Лопта је погодила Хранача у руку, судија је погледао снимак и показао на белу тачку.

45+1' Каква шанса за Кашију!

Невероватна прилика за Кашију, који је шутирао са шест-седам метара, право у голмана.

40' Спор темпо и груби стартови

Нема превише узбуђења у завршници првог дела игре, али има грубих стартова.

Кашија је добио жути картон на једној, Провод на другој страни.

27' Черни је имао шансу

Поново је одличан голман Грузије, још једном успева да сачува мрежу.

24' Нема гола!

Поништен је гол, зато што је лопта закачила Хложека у руку.

23' ГОЛ! Чешка води... Чека се ВАР

Хложек је, уз много среће, дошао до гола.

Цоуфал је далеко бацио лопту из аута, некако је она дошла до Хложека који је унео у гол.

Провериће се ово у ВАР соби.

17' Жути картон за Цоуфала

Закачио је Кваратскелију по ногама, због чега је добио жути картон.

10' Грузија тражи пенал

Крејчи и Давиташвили су били у дуелу, али судија мисли да је све било чисто.

8' Опсада гола Грузије

Чешка изузетно офанзивна и агресивна на почетку меча.

3' Фантастичне одбране Мамардашвилија

Фантастичну прилику је имао Хложек, али је Мамардашвили још боље реаговао.

У наставку је Крејчи шутирао, па је голман Валенсије још једном заблистао.

Први напад има репрезентација Грузије.

Састави Грузије и Чешке:

Табела групе Ф:

"Бити или не бити" за обе екипе у Хамбургу

Грузија и Чешка Република састаће се у дуелу који ће и за једне и за друге бити "бити или не бити".

Обе екипе несрећно су изгубиле на отварању првенства – Грузија је одиграла одличан меч против Турске, али је поражена резултатом 3:1, док су Чеси испустили тријумф против Португалаца (2:1).