Борбени Грузини освојили први бод на Европском првенству

Репрезентације Грузије и Чешке одиграле су нерешено 1:1 у утакмици другог кола групе Ф на Европском првенству у Немачкој

После пораза у првом колу, и за Грузију и за Чешку је овај меч био пресудан за коначан пласман у групној фази.

Иако бод не игра превише нити једнима нити другима, свакако ће њиме бити задовољнија Грузија, којој је то први бод на Европским првенствима.

Чешка, фаворит на овом мечу, од почетка је стварала шансе и играла офанзивно, али је Гиорги Мамардашвили блистао на голу.

Голман Валенсије је одбранио неколико невероватних удараца Чеха у првом делу игре.

У завршници првог дела игре, Грузија је добила неочекивано савршену прилику.

Робин Хранач, који је у мечу са Португалијом постигао аутогол, играо је сада руком у казненом простору, па је Грузија добила пенал.

Микаутадзе је сигурно извео пенал, па је Грузија на полувреме отишла са предношћу.

Чешка је на време изједначила, уз много среће.

Играо се 59. минут када је Лингр шутирао главом после корнера, лопта се одбила до Патрика Шика, а онда од њега у мрежу.

Није, ипак, имао среће Шик, пошто је убрзо напустио игру због повреде.

И без најбољег играча, Чешка је нападала до самог краја.

Борбени Грузини су издржали све налете, а онда су у последњим секундама могли и до победе.

Брзу контру завршио је Саба Лобџанидзе, лошим ударцем преко пречке.

Турска је прва у групи Ф са три бода, колико има и Португалија. Чешка има бод, колико и Грузија.

Португалија и Турска играју свој меч другог кола у 18 сати, док ће се у последњем колу састати Грузија и Португалија, односно Турска и Чешка.