Немачка уз муке до бода, Мађари уз драму до победе

Немачка и Швајцарска одиграле 1:1, док је Мађарска победила Шкотску са 1:0

23. јун 2024 • 22:59

Крај меча, Мађарска је савладала Шкотску

Голом у 10. минуту надокнаде, Мађарска је савладала Шкотску са 1:0 и тако изборила треће место на табели Групе А.

90' + 10' - ГОЛ! Мађарска води против Шкотске

Постижу Мађари вероватно и победоносни погодак, пошто је у контри Чобот постигао погодак.

90+1' ГОЛ! Изједначење

Никлас Фулкруг је главом донео Немачкој изједначење.

93' - Мађарска погађа стативу

Најближи голу, Мађари су били у трећем минуту надоканде, када је резервиста Чобот избио пред голмана ривала, али је његов шут погодио стативу.

90' - Мађари прете, брани Ган

Шефер је пробио по десној страни и створио позицију за шут, али је голман Ган био добро позициониран и одбранио тај ударац.

88' Фантастична одбрана Нојера

Џака је одлично шутирао са дистанце, али Нојер је фантастично одбранио.

85' Пречка!

Крос сам на петерцу после корнера, погодио је само пречку.

83' ГОЛ! Ипак офсајд...

Варгас је постигао гол за Швајцарску, али из офсајда.

74' - Меч је настављен, Варга је ван терена

Није познато тачно стање Барнабаша Варге, који је на носилима напустио терен.

Ипак, охрабрује податак да је меч настављен, након што је Мађар измењен. У игри је Адам.

68' Не успевају Немци да откључају одбрану

Мучи се Немачка да пронађе решење у нападу.

67' - Немиле сцене у Штутгарту, Варга без свести

Голман Шкотске налетео је на мађарског нападача Варгу у пуном трку у свом шеснаестерцу.

Лекарска екипа је брзо утрчала на терен, а делује да је фудбалер без свести.

Сви актери меча, као и навијачи на трибинама, тренутно су у шоку и ишчекују информације од лекарских тимова две селекције.

53' - Први покушај Шкотланђана

Први пут на мечу запретила је селекција Шкотске. Че Адамс је искористио одузету лопту Робертсона и повукао напад у транзицији, али његов ударац није представљао превише опасности по гол ривала.

Остаје 0:0.

55' Страховит ударац Тонија Кроса

Снажно је шутирао Крос са ивице казненог простора, али изузетно непрецизно.

50' Добар напад Немаца

Дивно додавање Флоријана Вирца за Мусијалу, али овај шутира право у Зомера.

46` Настављен је меч

Лопту имају Швајцарци.

46' - Настављен је меч Шкотска - Мађарска

Почело је друго полувреме...

Полувреме

Швајцарска води после 45 минута игре.

Полувреме: Шкотска - Мађарска 0:0

Голова на овом мечу није било, а мора се признати да није ни шанси.

Првих 45 минута обележила су три жута картона, сва три за Мађаре, пошто су јавне опомене добили Стајлс, Шефер и Орбан.

31' Умало да увећају Швајцарци предност

Ндоје је искористио непажњу одбране Немачке, шутирао са ивице казненог простора, али поред гола.

28' ГОЛ! Води Швајцарска!

Први напад Швајцараца и одмах гол.

Ремо Фројлер је убацио пред гол, Ндоје је спровео лопту у мрежу.

17' Ипак нема гола

Досуђен је фаул.

17' ГОЛ! Немачка води... Ипак се чека ВАР

Роберт Андрих је постигао сјајан гол, са велике удаљености.

Али, чека се ВАР, због недосуђеног фаула који је претходио голу.

15' - Без узбуђења у Штутгарту

Мађар Бола је у деветом минуту упутио за сада једини ударац у оквир гола на мечу.

Сигуран је био голман Шкотске Ган.

10' Немачка игра стрпљиво

Немци имају лопту, имају иницијативу, али нигде не срљају.

3' Немци прете из корнера

Високо је скочио Хаверц, добро захватио лопту, али је шутирао право у Зомера.

1' - Почео је меч Шкотске и Мађарске

Аргентински арбитар Тељо, означио је почетак сусрета на стадиону у Штутгарту.

1' Почео је меч

Немци крећу са центра.

Резултати у прва два кола

У првом колу, Немачка је победила Шкотску са 5:1, док је Швајцарска била боља од Мађарске - 3:1.

У другом колу, Немци су победили Мађаре са 2:0, а Шкотска и Швајцарска су одиграле нерешено - 1:1.