Немци доминирали, али једва извукли бод против Швајцарске

Репрезентације Немачке и Швајцарске одиграле су 1:1 у трећем колу групе А Европског првенства

Немачка је добила опомену у идеалном тренутку - када може да допусти лош резултат.

Немци су обезбедили пласман у наредну рунду пре утакмице са Швајцарском, али је екипа Јулијана Нагелсмана од старта показивала да жели нови тријумф.

Успела је Немачка прва да затресе мрежу, играо се 17. минут када је Роберт Андрих постигао прелеп гол са дистанце.

Ипак, претходно је Мусијала направио фаул у казненом простору, па је гол поништен након гледања снимка.

Швајцарци су у 28. минуту дошли до предности - Фројлер је убацио лопту пред гол, а Дан Ндоје је спровео у мрежу.

Немци су имали иницијативу, ређали нападе, али нису успевали да откључају одбрану противника.

Швајцарцима је поништен гол у 84. минуту, пошто је Ндоје био у недозвољеној позицији.

Немцима се сав труд исплатио у надокнади, када је Никлас Фулкруг главом донео Немцима изједначење.

У другом мечу групе А, Мађарска је са 1:0 савладала Шкотску.

Немачка је прва са седам бодова, Швајцарска има пет, Мађарска три док је Шкотска последња са једним бодом.