Шпанци са три победе иду у осмину финала, Италија "украла" бод Хрватској

Голом Закањија у последњим секундама, Италија задржала друго место у Групи Б и директан пласман у осмину финала - 1:1. Шпанија минималним резултатом савладала Албанију и са све три победе истакла кандидатуру за највиши пласман

24. јун 2024 • 22:58

Крај у Лајпцигу, Италија долази до бода против Хрватске 1:1

Голом Закањија у последњим тренуцима меча, Италија је освојила бод против Хрватске и дошла до другог места у групи и пласман у осмину финала!

90+8' - ГОЛ! Закањи доноси бод Италији!

Прелепим голом резервисте Закањија, Италија дубоко у судијској надокнади долази до изједначења, које значи и пласман у осмину финала Еура.

Крај у Диселдорфу, Шпанија савладала Албанију 1:0

Успели су Шпанци да остваре и трећи тријумф у Групи Б, пошто су голом Ферана Тореса савладали Албанију минималним резултатом.

75' - У Диселдорфу мирно, "фурија" чува вођство

Нешто су офанзивнију Албанци у другом полувремену, али Шпанци са лакоћом чувају минималну предност.

55' - ГОЛ! Искупио се Модрић, Хрватска води 1:0!

Ипак се искупио Модрић за промашени пенал - Донарума је одбранио ударац Будимира, али је фудбалер Реала на правом месту и доноси предност "коцкастима"!

54' - Донарума брани Модрићу!

Лука Модрић је преузео одговорност, али је шутирао по земљи и голман Донарума брани његов ударац!

53' - Пенал за Хрватску!

Погодила је лопта у руку резервисту Фратесија, а судија Макели, после гледања снимка, показује на 11 метара!

Настављени су мечеви

Настављени су дуели у Лајпцигу и Диселдорфу...

Полувреме у Лајпцигу без голова

Нема голова у првих 45 минута утакмице између Хрватске и Италије.

Полувреме, Албанија - Шпанија 0:1

Голом Тореса, Шпанија после 45 минута води против Албаније у Диселдорфу - 1:0.

30' - Хрватска напада, Италија пропустила најбољу шансу

Пола сата игре без голова у Лајпцигу - Хрвати имају теренску иницијативу, али најбољу прилику на мечу пропустила је Италија.

Барела је пронашао Бастонија, који неометан шутира главом са петерца, али је Ливаковић фантастично интервенисао.

13' - ГОЛ! Шпанија води поготком Ферана Тореса!

Иако игра у "резервном" саставу, Шпанија већ од 13. минута води против Албаније - после лепе акције стрелац је Феран Торес!

Почели су мечеви у Лајпцигу и Диселдорфу

Почеле су две утакмице у оквиру последњег кола Групе Б.

Суде Швеђанин и Холанђанин

Шведски судија Глен Ниберг делиће правду Албанцима и Шпанцима у Диселдорфу, док ће главни судија меча у Лајпцигу бити Дани Макели из Холандије.

Шпанија у комплетно измењеном саставу

Састави тимова на утакмици у Лајпцигу

Шпанци осигурали прво место, остали се боре за осмину финала

Шпанија је захваљујући победама у прва два кола већ обезбедила прво место у групи и пласман у осмину финала, док све три остале селекције могу да учине исто.

Играју се мечеви последњег кола у Групи Б

Утакмицама између Италије и Хрватске, односно Шпаније и Албаније, завршава се групна фаза такмичења у Групи Б.