Шпанија може и са резервама - Торес донео тријумф против Албаније

Фудбалери Шпаније остварили су иу трећи тријумф на Европском првенству у Немачкој, пошто су голом Ферана Тореса савладали Албанију - 1:0

Некако без муке, Шпанија је остварила и трећи тријумф на Еуру, суверено се пласирала у осмину финала и истакла кандидатуру за највиши пласман на турниру.

Селектор "фурије" Луис де ла Фуенте имао је слободу да измени комплетну прву поставу и да резервистима прилику да покажу колико могу да помогну у завршници шампионата.

Гол Ферана Тореса већ у 13. минуту био је довољан за нови тријумф и девет освојених бодова, чиме је "фурија" наредним ривалима послала поруку шта их чека.

Албанија је у првом полувремену била невидљива, у другом наставку Силвињова екипа била је знатно агресивнија, али ударци Броје и Асланија били су недовољни да се савлада голман Раја.

Не само да су остварили све три победе, већ Шпанци нису примили ни гол у прве три утакмице на турниру.

Шпанија у осмину финала иде са првог места у групи, Италија је извукла бод против Хрватске и друга је са 4 бода.

Хрватска је освојила 2 и чека расплет у осталим групама, док Албанци завршавају континентално првенство са једним освојеним бодом.

Како је протекла борба за нокаут фазу у Групи Б могли сте да пратите у блогу уживо.