Крај за "орлове" на Европском првенству

Фудбалска репрезентација Србије одиграла са Данском 0:0 у одлучујућој утакмици Европског првенства у Немачкој
Крај за "орлове" на Европском првенствуGetty © Daniel Löb/picture alliance

Ове вечери у Минхену "није могло бити оно што не бити не може", па се Србија, још једном на великом такмичењу, опрашта од истог након групне фазе.

Није помогла ниподршка најбољег тенисера свих времена, који је дошао у Минхен да бодри "орлове".

Велико би изненађење било да је Србија победила Данску у одлучујућем мечу, након пораза од Енглеске у првом колу, а затим и ремија са Словенцима у другом.

Ту није могло доћи до изненађења, али зато јесте пре меча.

Не само да је селектор Драган Стојковић Пикси изненадио противника, већ је изненадио и навијаче Србије поставом.

Први пут на турниру, почео је са једним нападачем, а у тиму је прве минуте добио Срђан Мијаиловић, који је играо по десном боку.

Иза Александра Митровића двојица фудбалера - Лазар Самарџић и Саша Лукић.

Меч је почео споро, обе екипе су биле опрезне, али је Данска имала иницијативу.

Данци су играли све сигурније, али су "орлови" у дефанзиви били чврсти, компактни, па су Данци тешко долазили до конкретних прилика.

Међутим, иако је у почетку охрабривала игра у дефанзиви, бринула је игра "орлова" у нападу - нису дуго успевали да сачувају лопту у свом поседу, а за 45 минута нису успели нити један ударац да упуте ка голу.

Данци су најозбиљније претили у 16. минуту, када је Бах шутирао главом поред гола, али и пет минута касније када је Кристијан Ериксен прецизно шутирао, али је Предраг Рајковић буио на висини задатка.

У друго полувреме, Србија је ушла у другачијем саставу и са другачијом идејом.

На терен су ушли Лука Јовић и Душан Тадић, уместо Самарџића и Гудеља.

Србија је заиграла са двојицом нападача у другом делу игре.

Први добар напад Србије је умало завршио голом. Заправо јесте, али је био офсајд.

Лукић је дивно проиграо Јовића, његов први покушај је изблокиран, али је из другог успео да пошаље лопту пред гол, а један дефанзивац је скренуо у гол.

Ипак, Јовић је био у минималном офсајду, па је гол поништен.

Иако је та ситуација показала да "орлови" могу бити опасни и офанзивни, брзо је Данска поново успоставила контролу и заиграла своју игру.

Међутим, као и у већем делу меча, Данци су били приморани да прете са дистанце.

Срећом, ударци Хјулманда и дружине били су изузетно непрецизни.

Најопаснији по гол Србије је био Јаник Вестергорд, када је главом после корнера шутирао право у Рајковића.

Пикси је све карте бацио на напад у 67. минуту, када је прилику добио и трећи нападач - Душан Влаховић, који је ушао уместо Ивана Илића.

Митровић је у 81. минуту добро гађао, али овај, један од ретких покушаја, завршио је поред гола.

У завршници је Србија, истина, притискала и покушавала, али до гола који би донео пролаз - није могла.

Тако ће у наредну фазу групе Ц Енглеска са првог места (пет бодова). Данска ће са другог места са три бода, колико има и трећепласирана Словенија.

Србија, после три меча, има два бода и опрашта се од турнира.

• 25. јун 2024 • 22:53

22:53

90+5' Крај меча

Србија - Данска 0:0.

• 22:52

Реми Енглеза и Словенаца

Утакмица између Енглеске и Словеније завршен је нерешеним резултатом - 0:0.

• 22:50

90+2' Сергеј је пробао са ивице казненог простора

У доброј позцији је био Милинковић-Савић, али је Шмајхел добро постављен и лако брани.

• 22:50

90' Пет минута надокнаде

Играће се још пет минута.

• 22:47

89' Влаховић главом преко гола

Милинковић-Савић је оштро центрирао, Влаховић покушао главом, али преко гола.

• 22:45

87' СМС је на терену

Уместо Лукића, у игри је Сергеј Милинковић-Савић.

• 22:44

87' Сада је утрчао на терен навијач

Прекинут је меч на кратко, док се не избаци навијач који је утрчао на терен.

• 22:44

86' Умало гол Данаца

Меле је центрирао пред сам гол, Живковичч и Долберг су ишли на лопту, која је, срећом, завршила иза гола.

• 22:42

84' Жути за Митровића

Пао је Митровић у казненом простору, жустро тражио пенал и ушао у дуел са Андерсеном.

• 22:41

83' Сада Митровић главом