Завршена групна фаза такмичења на Еуру, познати парови осмине финала

Утакмицама последњег кола у групама Е и Ф завршила се прва фаза Европског првенства у Немачкој. Познато којих 16 селекција наставља такмичење у осмини финала. Хероји дана су фудбалери Грузије, који су са 2:0 савладали Португалију и први пут у историји пласирали се међу 16 најбољих екипа на Старом континенту
Завршена групна фаза такмичења на Еуру, познати парови осмине финалаGetty © Jürgen Fromme - firo sportphoto
  • 26. јун 2024 • 22:57

22:57

Турска савладала Чешку 2:1

Фудбалери Турске савладали су Чешку 2:1 и са другог места у групи одлазе у осмину финбала!

• 22:54

Грузија исписала историју!

Грузија је савладала Португалију са 2:0 и одлази у осмину финала Европског првенства, први пут у историји!

• 22:53

90+4' - ГОЛ! Турска у финишу меча постиже погодак за 2:1!

Ченк Тосун у последњим тренуцима меча доноси победу Турској над Чешком и друго место у групи.

• 22:25

66' - ГОЛ! Чешка долази до изједначења - 1:1!

Чеси са играчем мање долазе до поготка и изједначења, а стрелац је капитен Томаш Соучек!

• 22:15

56' - ГОЛ! Грузија води 2:0!

Микаутадзе са беле тачке постиже свој трећи гол на турниру, Грузија води 2:0 против Португалије!

• 22:10

51' - ГОЛ! Турска води голом Чалханоглуа - 1:0!

Коначно су Турци успели да материјализују предност играча више на терену, стрелац је капитен Хакан Чалханоглу.

• 22:04

46' - Настављени су мечеви

Почело је друго полувреме на мечевима Грузија - Португалија 1:0 и Турска - Чешка 0:0.

• 21:49

Пауза и у Хамбургу, Турска - Чешка 0:0

Чеси успешно чувају свој гол са играчем мање, иако су они ти којима је потребна победа како би наставили такмичење.

• 21:48

Полувреме у Гелзенкирхену, Грузија - Португалија 1:0

Раним голом Кваратшкелије, Грузија води против Португалије 1:0.

Португалци су бољи тим, више нападају, док су се Грузини затворили и прете из контранапада.

• 21:20

20' - Чеси остају са играчем мање на терену

Већ у 20. минуту Антонин Барак добија други жути картон и Чешка ће сада имати тежак задатак да се домогне осмине финала.