Завршена групна фаза такмичења на Еуру, познати парови осмине финала

Утакмицама последњег кола у групама Е и Ф завршила се прва фаза Европског првенства у Немачкој. Познато којих 16 селекција наставља такмичење у осмини финала. Хероји дана су фудбалери Грузије, који су са 2:0 савладали Португалију и први пут у историји пласирали се међу 16 најбољих екипа на Старом континенту

26. јун 2024 • 22:57

Турска савладала Чешку 2:1

Фудбалери Турске савладали су Чешку 2:1 и са другог места у групи одлазе у осмину финбала!

Грузија исписала историју!

Грузија је савладала Португалију са 2:0 и одлази у осмину финала Европског првенства, први пут у историји!

90+4' - ГОЛ! Турска у финишу меча постиже погодак за 2:1!

Ченк Тосун у последњим тренуцима меча доноси победу Турској над Чешком и друго место у групи.

66' - ГОЛ! Чешка долази до изједначења - 1:1!

Чеси са играчем мање долазе до поготка и изједначења, а стрелац је капитен Томаш Соучек!

56' - ГОЛ! Грузија води 2:0!

Микаутадзе са беле тачке постиже свој трећи гол на турниру, Грузија води 2:0 против Португалије!

51' - ГОЛ! Турска води голом Чалханоглуа - 1:0!

Коначно су Турци успели да материјализују предност играча више на терену, стрелац је капитен Хакан Чалханоглу.

46' - Настављени су мечеви

Почело је друго полувреме на мечевима Грузија - Португалија 1:0 и Турска - Чешка 0:0.

Пауза и у Хамбургу, Турска - Чешка 0:0

Чеси успешно чувају свој гол са играчем мање, иако су они ти којима је потребна победа како би наставили такмичење.

Полувреме у Гелзенкирхену, Грузија - Португалија 1:0

Раним голом Кваратшкелије, Грузија води против Португалије 1:0.

Португалци су бољи тим, више нападају, док су се Грузини затворили и прете из контранапада.

20' - Чеси остају са играчем мање на терену

Већ у 20. минуту Антонин Барак добија други жути картон и Чешка ће сада имати тежак задатак да се домогне осмине финала.

2' - ГОЛ! Грузија води против Португалије!

Већ у другом минуту Квича Кваратшкелија постиже погодак и Грузија води против Португалије 1:0.

1' - Почели су мечеви у Групи Ф

У Хамбургу играју Турска и Чешка, док се у Гелзенкирхену састају Португалија и Грузија.

Турска - Чешка, почетне поставе

Португалија - Грузија, састави тимова

Крај меча у Штутгарту, без голова у дуелу Белгије и Украјине

Белгијанци су бодом дошли до другог места у групи и пласмана у осмину финала, док је за Украјину турнир завршен.

Крај у Франкфурту, Румунија - Словачка 1:1

Ремијем задовољне обе селекције - Румунија и Словачка ће у осмину финала Еура.

81' - Фудбалска успаванка у Групи Е

И даље се готово ништа не дешава у другим полувременима у оквиру Групе Е.

63' - Нема промене резултата у другим полувременима

Нема голова у наставку мечева Румунија - Словачка 1:1 и Белгија - Украјина 0:0.

46' - Настављени су мечеви у Групи Е

Почела су друга полувремена у Штутгарту и Франкфурту.

Полувреме и у Франкфурту, Словачка - Румунија 1:1

Добар меч у Франкфурту донео је и два поготка - Словаци су повели преко Дуде, Разван Марин са беле тачке донео изједначење Румунима.

Полувреме у Штутгарту, Белгија - Украјина 0:0

Нема голова у првих 45 минута утакмице у Штутгарту, а могло је да их буде да су нападачи имали више концентрације.

Лукаку је промашио најбољу прилику за Белгију, Јаремчук у неколико наврата био неодлучан на другој страни.

36' - ГОЛ! Пенал за Румунију - Марин доноси изједначење 1:1!

Ханцко је срушио Јаниса Хађија у свом казненом простору, а Разван Марин изузетно снажним ударцем доноси изједначење Румунији.

24' - ГОЛ! Словачка води против Румуније!

Онджеј Дуда у 24. минуту доноди Словачкој предност против Румуније - Куцка је упутио центаршут, а фудбалер Вероне главом спроводи лопту у небрањени део мреже.

15' - Нема голова на две утакмице

Белгија је, очекивано, бољи ривал од Румуније, али Ромелу Лукаку једноставно не може да постигне погодак на овом Еуру - нападач Роме пропустио је велику прилику после сјајног додавања Кевина де Брујнеа.

Словачка доминира у поседу лопте, али је Румунија имала најбољу шансу на мечу у Франкфурту - голман Дубравка одбранио је ударац Рацијуа.

1' - Почели су мечеви у Штутгарту и Франкфурту

Почели су дуели последњег кола у Групи Е - Белгија игра против Украјине, а Словачка против Румуније.

Почетне поставе Белгије и Украјине

Састави тимова Словачке и Румуније

Гужва у Групи Е

Изузетно занимљива ситуација је у Групи Е пред последње коло, пошто све четири селекције имају по 3 освојена бода и све конкуришу за пласман у осмину финала.

Белгија у Штутгарту игра против Украјине, док ће се у Франкфурту састати Словачка и Румунија.

Последњи дан такмичења по групама

Утакмицама у групама Е и Ф завршава се прва фаза такмићења на Европском првенству.

Познато је већ 11 учесника осмине финала, после данашњих мечева знаће се имена и осталих репрезентација које настављају такмичење.