Румуни освојили Групу Е, али и Словаци иду у осмину финала

Румунија је одиграла 1:1 са Словачком у последњем колу Групе Е, чиме је тим Едварда Јорданескуа освојио прво место у групи

Пре утакмице одигране у Франкфурту било је јасно да нерешен резултат обе селекције води у осмину финала, али није да није било узбушења.

Словаци су били више расположени за игру, пошто би им тријумф донео чак и прво место у групи, али на крају су морали да се зафовоље једним освојеним бодом.

Словачка је повела у 24. минуту, када је Онджеј Дуда искористио центаршут Јураја Куцке и главом погодио небрањени део мреже Нициног гола.

Ипак, 13 минута касније, Разван Марин је снажно извео казнени ударац са 11 метара и донео изједначење, али и, испоставило се, бод својој екипи за прво место у групи.

Претходно је Ханцко оборио Хаџија у свом казненом простору, а једанаестерац је досуђен после интервенције ВАР собе.

У другом полувремену било је знатно мање узбуђења и прилика за гол, па су обе екипе задовољне учињеним.

У другој утакмици Групе Е, Белгија и Украјина играле су без голова.

Како је прошао дан на Еуру можете пратити у блогу уживо.