Венецуела изненадила Мексиканце и обезбедила пласман у четвртфинале

Репрезентација Венецуеле обезбедила је пласман у четврфинале Копа Америке, пошто је победила селекцију Мексика резултатом 1:0 у мечу другог кола групе Б
Венецуела изненадила Мексиканце и обезбедила пласман у четвртфиналеGetty © Omar Vega

Гол који је донео Венецуели четвртфинале постигао је Саломон Рондон у 57. минуту са беле тачке.

Мексико је био офанзивнији и имао више прилика, а у завршници и идеалну шансу да изједначи.

Ипак, Орнел Пинеда није искористио једанаестерац у 87. минуту, па је Венецуела дошла до великог тријумфа.

У другом мечу другог кола групе Б, селекција Еквадора је у Невади савладала Јамајку резултатом 3:1.

Еквадор је повео аутоголом Кејсија Палмера у 13, Кендри Паез је дуплирао предност у надокнади првог дела игре. Мајкл Антонио је у 54. минуту погодио за 2:1, а коначан резултат поставио је Алан Минда у надокнади.

Венецуела се после два кола налази на првом месту са шест бодова и обезбедила је четвртфинале, у последњем колу игра против Јамајке која нема шансе за даљи пласман.

Еквадор и Мексико имају по три бода, њихов сусрет у последњем колу одлучиће исход групе.

Еквадор има бољу гол-разлику па је у предности.