Е то је Бразил - Винисијус бриљирао у великој победи против Парагваја

Фудбалери Бразила коначно су "стигли" на Копа Америку, пошто су у другом колу групе Д уписали први тријумф, савладавши убедљиво Парагвај 4:1
Е то је Бразил - Винисијус бриљирао у великој победи против ПарагвајаGetty © Kevork Djansezian / Stringer

"Селесао" се мучио на старту такмичења када су све разочарали одигравши 0:0 против Костарике, али сада су у Лас Вегасу показали далеко више.

Бразил је славио убедљиво упркос томе што је Лукас Пакета у 31. минуту из пенала промашио читав гол, али је само четири минута касније Винисијус донео предност поготком на асистенцију управо Пакете.

Савињо је у 43. повисио на 2:0, док је трећи погодак у надокнади првог полувремена поново био дело звезде Реал Мадрида, Винисијуса.

На старту другог дела је Парагвај смањио заостатак преко Алдеретеа, да би Пакета у 65. минуту извео још један пенал - и овог пута био прецизан за коначних 4:1.

У другом мечу групе Д, Колумбија је победила Костарику 3:0 головима Луиса Дијаза, Давинсона Санчеза и Јона Кордобе, па је стање на табели после два одиграна кола следеће: