Швајцарска лако са шампионом, Немци бољи од Данске

У првом мечу осмине финала на Европском првенству у Немачкој, Швајцарска је победила Италију са 2:0. Истим резултатом, Немачка је савладала Данску

29. јун 2024 • 23:17

90' Крај меча

Немачка - Данска 2:0.

90+1' ГОЛ! Ипак офсајд

Вирц је успео да затресе мрежу, али је гол поништен због офсајда.

90' Још пет минута игре

Оливер је показао да ће се играти још пет минута.

90' Вирц је пробао

Шутирао је Флоријан Вирц снажно са двадесетак метара, али право у Шмајхела.

83' Идеална прилика за Фулкруга

Одбранио је Шмајхел невероватну шансу.

Ако је нападачу Дортмунда за утеху, Оливер је свирао офсајд по окончању напада.

75' Данци офанзивнији

Покушава Данска да се врати у меч.

68' ГОЛ! Мусијала је стрелац

Умакао је задњој линији, а онда прецизно гађао за 2:0.

66' Хојлунд у шанси

Одлична прилика за Данце, али је Хојлунд шутирао право у Нојера.

60' Огромна прилика за Хаверца

Изашао је сам пред гол, пребацио Шмајхела, али је шутирао поред гола.

Ево због чега је поништен Данској гол

Колики офсајд је пресудио...

53' ГОЛ! Немачка води

Погодио је Шмајхел страну, али је Хаверц сместио лопту у мрежу.

52' Пенал за Немачку!

Оливер је погледао снимак, лопта је закачила несрећног Андерсена по руци.

Немачка има пенал, извешће га Каи Хаверц.

48' ГОЛ! Данска води... Ипак офсајд

Јоаким Андерсен се најбоље снашао у гужви, дошао до лопте и сместио је у мрежу.

Ипак, ВАР је открио да је Андерсен био у офсајду.

46' Настављен је меч

Данска је кренула са центра.

Полувреме

Немачка - Данска 0:0.

45' Још једна велика шанса за Данску

Брз контранапад, Хојлунд је покушао да пребаци Нојера, али није успео.

Две велике шансе за Данску у завршници првог дела игре.

42' Невероватна грешка Шлотербека

Спетљао се Шлотербек са лоптом у казненом простору, Хојлунд је дошао до ње а онда непрецизно шутирао.

Најбоља шанса за Данце до сада.

37' Велика прилика за Хаверца!

Раум је центрирао, Хаверц се подигао и шутирао главом - право у Шмајхела.

36' Настављен је меч

Немци имају лопту.

Враћају се играчи на терен

Прошла је олуја, играчи се враћају на терен па ће ускоро бити настављен меч.

Потоп у Дортмунду

Провала облака, падао је и град...

Питање је када ће бити настављен меч.

35' Прекинут меч

Муње и громови на небу изнад Дортмунда, Мајкл Оливер је склонио играче са терена.

30' Данци имају слободњак на идеалном месту

Бесмислен фаул Андриха, Данска има одличну шансу да из слободњака запрети Нојеру.

Ипак Ериксен шутира директно у живи зид.

24' Први покушај Данаца

Јоаким Меле је шутирао, није био далеко од оквира гола.

15' Доминација Немачке

Немци су од старта кренули у напад, Данска покушава да се ослободи притиска.

10' Шмајхел још једном чува гол

Сјајно је ухватио волеј Хаверц, Шмајхел још једном маестралан.

Нови корнер за Немце.

7' Поново Шлотербек

Поново након корнера Шлотербек шутира главом, Шмајехел још једном избацује у корнер.

7' "Бомба" Јозуе Кимиха

Страховито је шутирао Кимих са дистанце, Шмајхел је успео да избаци у корнер.

4' Ипак нема гола!

Неће важити гол Немачке, због фаула у нападу.

4' ГОЛ! Немачка води

Тони Крос је извео корнер, Шлотербек је високо скочио и главом сместио лопти у мрежу.

1' Почео је меч

Немци крећу у напад.

Немачка - Данска, састави тимова:

90' Још два минута мучења за Италијане

Два минута надокнаде времена.

83' Зубер је имао прилику да стави тачку

Зубер је био пред голом, снажно је шутирао, али није било посла за Донаруму.

74' Статива!

Италија је пропустила прилику да се врати у меч.

Скамака је са неколико метара погодио стативу.

62' Италија без идеје

Италијани не знају како да дођу до гола.

51' Статива!

Умало да Италијани, ни криви ни дужни, дођу до гола.

Фабијан Шер је покушао да "очисти" једну лопту која је долазила пред гол, главом је послао на стативу.

Имали су среће Швајцарци.

46' ГОЛ! Швајцарска води 2:0

Какав гол Рубена Варгаса!

Наместио се на ивици казненог простора и погодио даљи угао Донаруминог гола.

Италија креће у напад.

Полувреме

Швајцарска води после 45 минута.

45' Статива!

Ридер је покушао да изненади Донаруму из слободњака, али је голман Италије закачио лопту толико да она заврши на стативи.

37' ГОЛ! Швајцарска води!

Имала је Швајцарска иницијативу већим делом првог дела игре, а искористили су другу шансу коју су створили.

Одличан напад, Ремо Фројлер је примио лопту и снажно шутирао, Донарума сада није могао ништа.

26' Сада прете Италијани

Федерико Кјеза је покушао, али је изблокиран.

24' Прва шанса на мечу - Донарума брани

У одличној позицији је био Брил Емболо, али је његов ударац маестрално одбранио Донарума.

18' Швајцарци имају иницијативу

Лопта је више у ногама Швајцараца, али Италијани умеју да се бране.

5' Без узбуђења

Лаган ритам на старту.

Први напад има Швајцарска.

Швајцарска - Италија, састави тимова:

Пут Швајцарске до осмине финала

Швајцарска је у првом колу убедљиво савладала Мађарску - 3:1.

Иако је кренула јако на ЕП, Швајцарска је у другом колу одиграла нерешено са Шкотском.

Последње коло је донело и коначан расплет, а Швајцарска је умало дошла до тријумфа над Немачком.

Пут Италије до осмине финала

Репрезентација Италије успешно је започела одбрану европског трона, победом над Албанијом у првом колу групе Б.

У другом колу су претрпели пораз од Шпаније, у европском класику.

Последње коло групне фазе донело је највише драме, пошто је гол у осмом минуту судијске надокнаде донео Италији бод против Хрватске.

Први меч осмине финала: Италија против Швајцарске

Програм од 18.00 часова на Олимпијском стадиону у Берлину отварају Швајцарска и Италија.

Италијани нису бриљирали у групној фази и даље су прошли само захваљујући поготку у 98. минуту против Хрватске, којим су изједначили и елиминисали "ватрене".

Са друге стране, Швајцарци су умало освојили прво место у групи А, испред Немачке, али су их домаћини у томе спречили такође поготком у надокнади времена.