Севало над стадионом, грмело на терену - Немци су у четвртфиналу

Репрезентација Немачке ће играти у четвртфиналу Европског првенства, пошто је победила Данску са 2:0
Севало над стадионом, грмело на терену - Немци су у четвртфиналуGetty © Kevin Voigt

Необично фудбалско вече у Дортмунду, у којем је било свега помало.

Већ на почетку меча, Немцима је поништен гол.

Нико Шлотербек је главом савладао Каспера Шмајхела након корнера, али је гол поништен због фаула у нападу.

Није, ипак, то обесхрабрило Немце, који су доминирали и играли изузетно офанзивно.

Али, Шмајхел је блистао на голу, па је зауставио све (добре) покушаје "панцера".

Меч је прекинут после 35 минута игре, због грмљавине која је врло брзо прерасла у олују.

Судија Мајкл Оливер је повукао играче у свлачионице, док се нису створили услови за повратак и наставак игре.

У преосталих десет минута, Данци су имали две велике шансе, али је Мануел Нојер сада заблистао и скинуо зицер Расмусу Хојлунду.

Други део игре почео је баш као и први - поништеним голом.

Само, сада је "дебљи крај" извукла Данска.

Јоаким Андерсен је сместио лопту у мрежу после гужве у казненом простору, али је ВАР соба видела да су Дилејнијеви прсти били у офсајду, пре него што је додао лопту Андерсену.

А баксузни Андерсен, само неколико минута касније одиграо је кључну улогу на другој страни.

Лопта га је погодила у руку, а ВАР је досудио пенал за Немце.

Каи Хаверц је сигурно извео и донео Немачкој предност.

Данци су се отворили, кренули офанзивније, а то је казнио Џамал Мусијала у 68. минуту.

Побегао је задњој линији, а онда прецизним ударцем матирао Шмајхела.

Данци су играли храбро до краја, покушавали да се врате у меч, али нису успели да дођу до гола.

Немачка ће у четвртфиналу играти против бољег из дуела Шпанија - Грузија.

Пласман у четвртфинале изборила је репрезентација Швајцарске, која је победила Италију са 2:0.